PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Skončil festival United Islands of Prague. Pestrý program navštívily desítky tisíc lidí

Skončil festival United Islands of Prague. Pestrý program navštívily desítky tisíc lidí

Pátek, 26.06.2015 / fotoreport + video

 

 Letošní United Islands of Prague se konal ve znamení skvělých koncertů i nadšeného publika. Festival zaznamenal velký zájem diváků, zúčastnilo se přes 60 000 lidí. Skvělý výkon předvedly jak zahraniční hvězdy - britský East India Youth, holandští Birth of Joy, dánská formace Alo Wala nebo izraelští Panic Ensemble, tak třeba i česká formace DVA nebo slovenští Longital.

Na Dětském ostrově dostali fanoušky do varu PSH a Live band. Hudba, gastro, neziskovky, program pro rodiny s dětmi, Kinského zahrada, Kampa, Střelecký a Dětský ostrov, Most Legií, Janáčkovo nábřeží a spousta klubů, to byly United Islands.

Všech sedm scén festivalu United Islands of Prague se setkalo s velkým diváckým ohlasem. V Kinského zahradě na hlavní scéně zazářili už v pátek Mydy Rabycad a Zrní, v sobotu odpoledne pak Monkey Business a Midi Lidi. Na Střeleckém ostrově se na Jazzové scéně Čro skvěle uvedli rakouští Phanda. Kampa hostila dvě scény – Radio 1 scénu, kde v sobotu odpoledne vystoupila oblíbená Lenka Dusilová s Baromantikou a večer plné hlediště nadšeně přijalo písničkáře Fismolla z Polska a ČT art World scénu, kterou zakončil B Fachada z Portugalska. Na Excelent Urban scéně se odpoledne rozjíždělo například za rapování Cincinaty – malých kluků z Prahy. Večer zakončili PSH, kteří se svým Live bandem dostali do pohybu celý Dětský ostrov.

„Letos navštívilo festival více než 60 000 lidí, což je ještě více, než loni. Utvrdilo nás to v našem počínání a v tom, že návštěvníci mají zájem o festival v centru Prahy, který spojuje nejen ostrovy, ale i lidi. Bylo skvělé mluvit slyšet kolem sebe návštěvníky nadšené z kapel, které jsme jim představili a o nichž třeba neměli doposud ani tušení,“ říká Barbora Šubrtová, šéfdramaturgyně festivalu.

Festival si užili nejen dospělí, ale i děti. V dětském koutku Radia Junior na Kampě bylo pořád plno. Děti skákaly na trampolínkách, hrály hry, nebo si nechaly malovat na obličej. Lidé si také užili nabídku netradičních kuchyní, nejrůznějších chutí i nabídku nápojů, ať už šlo o třikrát chmelenou jedenáctku Excelent nebo třeba koktejlů z Mojito&Coctail baru.

„Chtěl bych poděkovat našim partnerům, kteří nám umožnili uspořádat dvanáctý ročník festivalu. Především těm hlavním, díky kterým jsme byli schopni představit v Praze kvalitní kapely. Děkujeme také mediálním partnerům, kteří nám pomohli dostat povědomí o letošním ročníku mezi širokou veřejnost,“ říká na závěr festivalu Martin Voňka, jeden z organizátorů.

David Gaydečka, druhý z organizátorů, dodává: „Velký dík patří také našemu týmu. Lidem, kteří festival produkovali a zapojili se do organizace akce. Naší programové šéfové Báře Šubrtové se podařilo připravit skvělý program. Je to skvělý pocit, když vidíte, jak si tisíce lidí užívají akci, kterou vy celý rok připravujete. Děkujeme, že jste nám pomohli znovu spojit pražské ostrovy! Takže příště, 23. - 25- června 2016 se na vás všechny těšíme.“


 


Fotografie


Autor: i -


Související články

 

 
Kultura dnes


listování - fake news challange

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
27.06.2022 od 18:30 hod.

 

Listování - FAKE NEWS CHALLENGE - od covidu k Ukrajině a zpět

Divadlo / jiný / literatura
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
27.06.2022 od 17:00 hod.

 

Jak Lesíčkovi uletěly včelky do Bavorského lesa

Divadlo / pro děti
Lovecký zámek Ohrada
27.06.2022 - 01.07.2022 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

South Side Story - Taneční show EFK

Divadlo / taneční show
Dům kultury Milevsko
27.06.2022 od 18:00 hod.