PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kachny a kachničky pomáhaly hendikepovaným

Kachny a kachničky pomáhaly hendikepovaným

Sobota, 20.06.2015 / fotoreport

 

Čtvrtý ročník netradičního benefičního závodu kachniček se konal ve vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném u Českých Budějovic. Pořádajícími organizacemi byly APLA Jižní Čechy, sdružení IMY a Hřiště BezBot. Celá akce byla programem zaměřena na zážitkové odpoledne pro rodiny s dětmi a zúčastnilo se jí přes 700 návštěvníků. Jednalo se o skutečné závody malých plastových a velkých nafukovacích kachniček, které pomáhají pomáhat.

Celkem odstartovalo 1640 kachniček, což je o zhruba 300 více než minulý rok. Z toho bylo 48 velkých nafukovacích kachen, které pluly s logem svého majitele. Výtěžek ze startovného činí neuvěřitelných 143 000 Kč plus 20 000 Kč - příspěvek Nadace Petra a Petry Petrlíkových a neziskové organizace I MY a APLA JČ si jej rozdělí.

Obecně prospěšná společnost I MY jej využije na službu "raná péče", kterou poskytuje 40 rodinám dětí s postižením. Druhý díl výtěžku pomůže zajistit terénní služby pro lidi s autismem, kterým pomáhá APLA JČ. Obě organizace spolupracují se znevýhodněnými rodinami v rámci celého Jihočeského kraje.

„Počasí nám přálo a dorazilo spoustu lidí. Žádná z kaček se neutopila a všichni jsme se společně velmi dobře bavili. Program pro děti byl letos bohatý a vážíme si všech, kteří nás přišli podpořit. Odstartovali jsme také kachní výzvu: -Namoč se do Pusť kačku-, kterou chceme ukázat, že pomáhat je lidské a normální – více na www.pustkacku.cz. Jsme moc rádi, že rok od roku se stávají naše kachní závody oblíbenější a tím roste i výtěžek, který nám pomáhá pomáhat,“ hodnotí pořadatelé. 

Princip benefičního závodu:
Kdokoli si mohl zakoupit svou Kachničku závodnici před konáním akce, v tomto roce již od ledna aktivní prodej na stránkách www.pustkacku.cz . Zde bylo možno pořídit závodnici (certifikát se startovním číslem) za 50,-/malá a za 1500,-/velká/firemní, která závodí s logem či reklamou firmy. V určený den – 7. června 2015 – se konaly skutečné závody Kachniček a to již v několika rozjezdech, kdy sami majitelé firemních závodních Kachen mohli své vhodit do vody, z přemostění plavebního kanálu. Malé kachničky vhazovali do vody najednou ze třech velkých krabic pracovníci APLA JČ, I MY a Hřiště BezBot. Pro majitele výherních závodnic byly připravené zajímavé a hodnotné ceny od našich sponzorů.

Historie:
V roce 2012 byl výtěžek 53 650 Kč využit na čtyřdenní relaxačně-terapeutický společný pobyt rodin dětí s postižením s I MY a s APLA JC na letní tábor pro děti s autismem. Obě akce s podporou dobrovolníků, kteří pomáhali s náročnou péčí o děti i dospělé.
V roce 2013 pomáhal výtěžek 94 300 Kč zajistit terénní služby pro klientské rodiny obou organizací, které dojíždějí do rodin po celých jižních Čechách. I MY, o.p.s. i APLA JC, o.p.s.
V roce 2014 výtěžek dobročinného závodu 112 534 tisíc korun. Celkem dokážou obě spolupracující společnosti zajistit službu ranou péči a terénní službu téměř pro 8 rodin na půl roku.


Fotografie


Autor: David Peltán

Další rána rocku. Zemřel Oldřich Veselý, pan zpěvák!

 Ve věku 69 let zemřel Oldřich Veselý, brněnský zpěvák, klávesista, skladatel a rocker tělem i duší. Milovníci jeho klávesy a nezaměnitelný hlas se skvělou intonací znají zejména z kapel Synkopy 61, Atlantis či Blue Effectu (tehdy M.efektu) Radima Hladíka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Ples města Veselí nad Lužnicí

Hudba / taneční zábava / ples
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
20.01.2018 - 21.01.2018 od 20:00 hod.
vícedenní akce

 

S Cechem prase žerem

Ostatní / Zabijačka s ochutnávkou vína
Tržní náměstí
20.01.2018 od 11:00 hod.

 

Rybářský ples

Hudba / taneční zábava
Dům kultury Milevsko
20.01.2018 od 20:00 hod.

 

Slam Poetry Tábor

Divadlo / one-man-show / slam poetry
Trafostanice - Dobrovského ulice
20.01.2018 od 19:30 hod.