PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Fotografie - Miroslava Trusková "MR.TURNER"


Výstava / Výstava fotografií
Město: České Budějovice

Datum: 24.03.2023 - 11.05.2023 od 18:30 hod.

Místo: Biograf Kotva

Cena: Zdarma

 
 

Miroslava Trusková – "Mr. Turner"

Fotografie byly inspirovány tvorbou britského malíře J. M. W. Turnera, ale i místy, kde maloval.

Turner je jedním z nejvýznamnějších zástupců romantismu. Specializoval na krajinomalbu a je proslulý svými dramatickými ztvárněními přírodních živlů, jako jsou bouře, vodopády, plážové scény a sluneční západy. Jeho práce se vyznačují hrou s barvami a světlem a byly ovlivněny i jeho častými cestami do Evropy a přístavů v Atlantiku a Středozemním moři. Turner tvořil v neklidném období průmyslové revoluce a toto téma se také v jeho obrazech objevuje.

Obrazy, které uvidíte na výstavě byly inspirovány ztvárněním přírodních živlů, krajin či událostí, avšak autorka se nesnažila vytvořit kopii jeho děl. V části projektu se zaměřila na téma, které považovala za důležité a aktuální, na jevy, které mohou být považovány za důsledek lidské činnosti, jako je klimatická změna, silnější bouře, tornáda, potopy, sucho…, některé z nich na výstavě uvidíte. Další z fotografie naopak vyvažují neklid z první části a zvou k zastavení a meditaci.

Fotografie vznikaly v oblastech, kde Turner maloval, především na Lake District v Anglii a v Benátkách. Soubor fotografií je součástí projektu, na kterém se podílelo celkem 6 fotografů a jedna malířka, z nichž každý zpracoval téma po svém. Projekt ukázal rozmanitost a pestrost možností, jak lze téma interpretovat a zpracovat různými způsoby. Byl završen úspěšnou výstavou v Galerii kritiků v Praze.

Většina obrazů na této výstavě byla vytvořena technikou ICM a multiexpozicí. Využití ICM vytváří unikátní a zajímavé snímky, které přinášejí nový pohled na svět kolem nás. V kombinaci s dalšími technikami fotografování může ICM přinést do fotografií nečekaný a poutavý prvek, výsledné fotografie často připomínají malbu.

Mirka Trusková se nezaměřuje pouze fotografování krajiny a fine artu, ale věnuje se také klasickým fotografickým zakázkám a portrétní fotografii. V Táboře má vlastní fotoateliér a pořádá fotografické workshopy. Ve své volné tvorbě využívá i historické fotografické techniky, jako je camera obscura a kyanotypie. Používá tuto techniku nejenom pro vytvoření zajímavých a neotřelých pohledů, ale také pro návrat ke kořenům fotografie a klasickému způsobu vytváření obrazů.
www.truskova.eu


Více o akci Fotografie - Miroslava Trusková "MR.TURNER" na webu akce


e-mail na pořadatele: mirot@centrum.cz
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.

 

dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.