PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Líheň - Ondřej Smeykal + Petr Nikl


Hudba / koncert / ethno - electro - world music
Město: Tábor

Datum: 26.11.2022 od 18:00 hod.

Místo: Gotický sál - Stará radnice

 
 

Elektronické didgeridoo Ondřeje Smeykala v doprovodu promítaných obrazů mechanicko rozpíjivých, performera Petra Nikla.

Ondřej Smeykal a Petr Nikl. Hudebník a výtvarník. Dvě výrazné osobnosti světa umění spojily své síly i talent v projektu příznačně nazvaném Líheň. Na fenomenální umělecké vystoupení postavené na dialogu světla a zvuku zve Husitské muzeum do slavnostních prostor gotického sálu poslední listopadovou sobotu.

Ondřej Smeykal a Petr Nikl spolupracují v různých obměnách více než jednu dekádu. Nyní ale nabízejí veřejnosti soliterní soustředěný projekt, který je potěchou stejně pro uši jako pro oči. Nejde však o pouhý součet samostatných uměleckých projevů různých odvětví. Spojením imaginativní světelné projekce a originálního pojetí hry na tradiční australský nástroj vzniká zcela nový fenomén vymykající se dosavadním žánrům a kolonkám. Za použití autorských malířských technik nechává Petr Nikl rozehrát na projekčním plátně neopakovatelné fantaskní příběhy tvarů a barev. Projekci doprovází Ondřej Smeykal na didgeridoo, které se v jeho podání proměňuje v organický, až futuristický znějící syntezátor, přičemž technické a technologické prvky nejsou samoúčelné, ale stávají se rozehraným protipólem lidské organické tvořivosti.

Projekt Líheň uvádí Husitské muzeum v sobotu 26. listopadu od 18 hodin v gotickém sále Staré radnice. Vstupenky lze koupit v předprodeji v pokladně muzea za 230 korun. Studenti či senioři mají vstupné snížené v hodnotě 190 Kč. Na místě v den konání budou vstupenky k mání za 270/230 Kč.The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


The Gangnails + Garage Rattlesnakes

Hudba / koncert / punk - rock - rock´n´roll
MC Orion Tábor
04.02.2023 od 19:30 hod.

 

Fousatej Hat

Hudba / koncert
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
04.02.2023 od 20:00 hod.

 

Kurz - Kabelka bez jehlic a nití

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
04.02.2023 od 16:00 hod.

 

Ondra Kříž solo

Hudba / koncert / pop - soul - jazz - blues - rock
Kamenáč
04.02.2023 od 20:00 hod.