PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Spisovatelé do Jednoty: Simona Bohatá


Ostatní / autorské čtení
Město: Tábor

Datum: 25.01.2022 od 18:00 hod.

Místo: Kavárna a knihkupectví Jednota

Cena: doporučené 100 Kč

 
 

Simona Bohatá, *1965
Dospívala na pražském Žižkově. Po maturitě na střední ekonomické škole nastoupila do zaměstnání a zároveň byla přijata na Ježkovu konzervatoř, obor text a scénář. Pracovala leckde, od cestovní kanceláře přes Národní knihovnu až po řadu soukromých firem.
V roce 2019 zaujala novelou Všichni sou trapný.
Vyprávění o mladistvých vyrůstajících v osmdesátých letech na pražském Žižkově posbíralo několik pozitivních, ba nadšených recenzí a leckdo byl nejspíš překvapen, že se kniha neobjevila mezi nominovanými na cenu Magnesia Litera. Loni spisovatelka na úspěšnou novelu navázala románem Klikař Beny.

Simonu Bohatou uvede literární kritik Kryštof Eder.
Autorka dopoledne navštíví studenty gymnázia Pierra de Coubertaina.

Akce se koná v rámci projektu Spisovatelé do škol a do Jednoty za laskavého přispění města Tábor a Jihočeského kraje.


Více o akci Spisovatelé do Jednoty: Simona Bohatá na webu akce
SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.