PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Recitál Vojta Kiďák Tomáško


Hudba
Město: Český Krumlov

Datum: 17.04.2020 od 20:00 hod.

Místo: Divadelní klub Ántré

Cena: 140 Kč

 
 

Vojta Kiďák Tomáško je český trampský a folkový písničkář, který se narodil 16. dubna 1947 v Teplicích. Je zakladatelem skupiny Roháči. Nějakou dobu vystupoval i s kapelou Plížáci. Je vítězem několika ročníků prestižního festivalu Porta a mezi jeho neznámější písně se řadí Nebe plné koní, Toulavej, Armagedon nebo Česačů bavlny bál. V současné doby vystupuje především sólově, případně s Ríšou Melicharem. V minulosti spolupracoval i se známým českým umělcem Vladimírem Čechem.

VKT o sobě

Za dobu co se po této zemi toulám s kytarou, jsem napsal určitě více než 250 písní. Některé zůstaly v krabici zapomnění, jiné si lidé oblíbili a chtějí je slyšet vícekrát. Jen tak namátkou: Toulavej, Morava, Zelená košile, Česačů bavlny bál, Náklaďák do L.A., Druhá míza, Středa, Hlava nad vodou, Brčko, Dentista, Hádej, kdo tě má rád a desítky dalších. Potěšilo mě, že některé skladby si vybrali do svého repertoáru i jiní interpreti, jako Věra Martinová, Stráníci, vizovický Fleret, Roháči z Lokte, plzeňský Jolly Band a dokonce i mužský sbor z Ratíškovic a spousta dalších. Za dobu mého koncertování se mi doma nastřádalo několik ocenění, z nichž asi nejcennější jsou dvě autorské Porty z let osmdesátých a Porta zlatá, která se uděluje významným osobnostem v oblasti folkové hudby.


Více o akci Recitál Vojta Kiďák Tomáško na webu akce


e-mail na pořadatele: vstupenky@divadlock.cz
SMUTÉNKA: Zemřel skladatel Krzysztof Penderecki

Do hudebního nebe odešla v neděli 29. března další legenda, ve věku 86 let po dlouhé, vážné nemoci zemřel skladatel Krzysztof Penderecki. Polský hudebník patřil k nejuznávanějším skladatelům na světě. Pendereckého proslavily velké orchestrální skladby i opery, neotřelých, avantgardních kompozic. Skládal rovněž filmovou hudbu, a to například k filmům Vymítač ďábla Williama Friedkina, osvícení Stanley Kubricka či Zběsilost v srdci od Davida Lynche. Za svou hudbu získal čtyři ocenění Grammy. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat