PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Už jsme doma


Hudba / koncert / alternative - rock




Město: České Budějovice

Datum: 13.12.2019 od 20:00 hod.

Místo: Velbloud music bar

 
 

 Český klenot světové avantgardní hudby, který má na svém kontě přes 3000 koncertů, zahrál si ve více jak 50 zemích světa a na české scéně působí už 35 let, ano, řeč je o jedinečných a nenahraditelných
Už jsme doma
www.uzjsmedoma.com

Start večera ve 21.00 hodin
Vstupné: předprodej 150 + poplatky GoOut zde https://goout.net/cs/listky/uz-jsme-doma/vmrf/
200 Kč na místě v den koncertu

Bližší informace k Už jsme doma:

Jak v České republice, tak v zahraničí není podobná hudba, jakou UJD hrají, k nalezení. Je punkově divoká, naléhavá, zároveň kompozičně náročná, do detailu propracovaná s nadčasovými texty a skvěle se u ní paří, takže barmani mají radost. Typický je zvuk trubky, sbory, neuvěřitelné tempo a živá vystoupení, která oplývají silnou energií. Snad i proto jejich publikum s nimi nestárne.

Složení kapely
Miroslav Wanek - kytara, klávesy, zpěv
Pepa Červinka - basa, zpěv
Adam Tomášek - trubka, zpěv
Vojtěch Bořil - bicí, tlesk, brek
Martin Velíšek - štětce

Diskografie
Uprostřed slov - 1990 Globus International (později také Indies, Francie a USA)
Nemilovaný svět - 1991Panton (později také Indies, Francie, Německo a USA)
Hollywood - 1993 BMG (později také Indies, Francie a USA)
Pohádky ze Zapotřebí - 1995 Indies Records (později také Polsko a USA)
Jaro Peklo Podzim Zima (soundtrack) - 1996 UJD
Uši – 1999, Indies Records (později také Polsko a USA)
Rybí tuk – 2003, Indies Records (později také Polsko, Francie, Japonsko a USA)
Jeskyně – 2010, Indies MG (později také Papagájův hlasatel a USA)
Pohádek ze Zapotřebí Znovuudělání fortelné – 2012, Indies MG (později také
Polsko)
Tři křížky – 2015, Indies MG (později také Papagájův hlasatel)
Sestřih Bratřih – 2017, Nikt Nic Nie Wie, Polsko
Kry – 2018, Indies MG a Papagájův hlasatel





SMUTÉNKA: Zemřel náčelník Divadla Pod Čarou Miroslav Pokča Pokorný

V nedožitých 61 letech zemřel po dlouhé nemoci principál, náčelník a zakladatel píseckého Divadlo Pod čarou a organizátor mnoha kulturních a společenských akcí na Písecku Miroslav Pokča Pokorný. Divadlo, klub zakládal v roce 2000 s přáteli ze šermířské skupin Rival. Od té doby tam přivezl nespočet skupin a uspořádal nesčetně představeních. Pod jeho taktovkou se konal také festival Rockem proti ROCKEM PROTI RAKOVINĚ open air festival Ražice nebo písecká Neckyáda na milované Otavě.  "Za kapelu 200ZBRANÍ i za sebe, ti moc chci poděkovat za všechno cos vykonal pro píseckou scénu. Bez tebe by v Písku byla kulturní bída a nuda. Pro Divadlo Pod čarou ses obětoval. Nikdy nezapomenem...," napsali například kamarádi a připojily se další stovky lidí i kapely jako UDG, Imodium, Krypton, Honza Křížek, Kámo, nahoď aj. I my se připojujeme. Upřímnou soustrast všem a děkujeme za společné akce i chvíle a nezištnou, srdíčkovou podporu kultury. Poslední rozloučení s Miroslavem Pokorným se bude konat v pátek 12. června v 10.30 hodin v Divadle Pod čarou. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


R.U.R. (Karel Čapek) - Divadlo Na břehu

Divadlo / drama
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
07.06.2026 od 17:00 hod.

 

MIMIfest - 4. ročník

Festival / pro děti
Mimi Kafe
07.06.2026 od 10:00 hod.