PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Houpačka 2019


Festival / charitativní a multižánrový
Město: Velešín

Datum: 17.08.2019 - 18.08.2019 od 13:00 hod.

Místo: areál fotbalového hřiště

Cena: 200.-kč

 
 

NATURAMED + SPOLEK 2/4

HOUPAČKA
…. aneb my vám – vy nám 2019

Charitativní a multižánrový festival

Tak je to tady! Spolek 2/4 společně s vámi a partnery je připraven realizovat již 7. ročník vašeho oblíbeného charitativního a multižánrového festivalu „HOUPAČKA 2019“.
Tento rok to pořádně rozhoupáme 17. srpna od 13.00 hod v areálu fotbalového hřiště ve Velešíně.
Pravidelní návštěvníci v našem regionu ojedinělého festivalu již vědí, že Houpačka se vám snaží přiblížit kulturní, sportovní a společenské projekty, které balancují na okraji zájmu komerčních médií, a přesto si pro svou vysokou uměleckou úroveň zaslouží, aby byly prezentovány široké veřejnosti a všem věkovým kategoriím.
Neodmyslitelnou součástí festivalu je benefiční běh pro „Metoděje“, který bude odstartován
ve 14.00 z parkoviště Jihostroje, a který můžete absolvovat jakýmkoli bezmotorovým způsobem. Jeho nenáročná trať vás přivede až k samotným branám festivalu.
Zde prožijete den plný zábavy, na kterém vám představíme celou řadu originálních atrakcí, soutěží, exhibicí a workshopů. Budete se moci seznámit s aktivitami neziskových organizací, jež pomáhají druhým, a navštívit stánky s benefičním prodejem. Je jasné, že se můžete opět těšit i na bohatý hudební program, ve kterém vás roztančí ty nejlepší kapely, jež nabízí současná tuzemská alternativní scéna a mnoho dalšího.
Doufáme ve vaši přízeň, že společně vytvoříme skvělou atmosféru, na kterou budeme dlouho vzpomínat :)....NEZAPOMEŇTE...vaše účast pomáhá dobré věci!

HOUPAČKA POMÁHÁ !

Letos to bude již 7. ročník, kdy náš-váš festival spolupracuje se spolkem METODĚJ (www.metodej.com), který zaštiťuje po celé ČR děti se vzácným metabolickým onemocněním.
Tyto poruchy silně omezují kvalitu života a jsou natolik závažné, že v některých případech vedou
k fatálním následkům. Dalším problémem, který musí rodiče těchto dětí řešit, je to, že diagnózy jsou natolik vzácné a specifické, že nejsou vedeny ani v „tabulkách“ zdravotních pojišťoven
a sociálního systému. Toto vede k tomu, že rodiče nedosáhnou na finanční pomoc od státu a musí tak drahou léčbu a kompenzační pomůcky často hradit sami.
V loňském roce se Houpačce podařilo vytěžit rekordních 108 000 Kč a od roku 2013 již bezmála 500 000 Kč.
Houpačka se letos pokusí pomoci dvěma dětem s metabolickým onemocněním a jejich rodinám. Vyslyšeli jsme také výzvy „Velešáků“, abychom podpořili i někoho jiného z našeho regionu, a proto třetím „do party“ bude Velešínská rodačka šestiletá Karolínka, trpící dětskou mozkovou obrnou. Více o příjemcích daru se dozvíte na druhé straně.

ANIČKA KONEČNÁ /6 let/
Diagnóza: klasická galaktosemie, od narození celoživotní přísná dieta.
Anička má své dvojče Tomáše a ještě další tři sourozence Filipa, Adélku a Verunku. Před rokem se bohužel v rodině udála tragédie. Aničce a jejím sourozencům zemřela maminka. Nyní o děti pečuje tatínek, jemuž jsou jeho tři dospělé děti velkou oporou.

Anička chodí do skauta a doma pomáhá s péčí o pejsky. Moc ráda maluje a dovádí na trampolíně.
Od září nastupují dvojčátka do školy, z výtěžku by rodina pořídila věci do školy a nakoupila speciální potraviny, které jsou velmi nákladné.

VIKTOR BÁRTA /8 let/
Diagnóza: Mitochondriální encefalokardiomyopatie porucha ATP syntázy při mutaci v genu TMEM 70.
Malému Viktorovi při opakovaných metabolických rozvratech hrozí tzv. hyperamonémie. Záchranou pro Vikiho je lék Carbaglu, ale bohužel jediná dávka tohoto léku stojí 15 500 Kč, a proto by rodina použila výtěžek na uhrazení této nákladné léčby.
Viktor je velký bojovník a s úsměvem na tváři se již narodil. Miluje společnost a rád ji baví a okouzluje.

KAROLÍNKA KROMKOVÁ /6 let/
Diagnóza: Dětská mozková obrna – diparetická forma.
Tato verze postihuje dolní končetiny a bez pomoci rodičů nemůže Karolínka nezávisle fungovat. Cvičení Vojtovy metody, lázně ani návštěvy jiných podpůrných zařízení zatím nevedly k tomu, aby byla schopna nějaké krůčky učinit sama.
Nyní se rodina soustředí na neurorehabilitační kliniku Axon, která nabízí terapii „Kosmik“(pacient v kosmickém oblečku) a Karolínka činí velké pokroky. Klinika je soukromá a tudíž léčbu nehradí pojišťovna. Měsíční pobyt bez stravy a ubytování stojí cca 60 000 Kč. Ideální pro pacienta je absolvovat tuto léčbu 2x do roka. Takže, na co by byl výtěžek použit, je zřejmé.
Karolínka je i přes svůj hendikep šťastná, srdečná holčička a veliký smíšek.

POMOCI MŮŽETE i VY !
Realizace projektu „Charitativní a multižánrový festival HOUPAČKA 2019“ se neobejde bez empatie, finanční a materiální pomoci partnerů a sympatizantů. Pokud se rozhodnete i vy podpořit tento projekt, tak pomůžete nejen zviditelnit minoritní umělecké žánry, ale hlavně přispějete ke zkvalitnění života těžce zdravotně postižených dětí a jejich rodin.
Život je jako na houpačce a nikdy nemůžete vědět, kdy budete potřebovat pomoci i vy!

RÁDI BYSTE FINANČNĚ POMOHLI? PŘISPĚLI K OBOHACENÍ PROGRAMU NEBO MÁTE JINÉ DOTAZY?
NEVÁHEJTE A KONTAKTUJTE NÁS. BEZ VÁS BY TO NEŠLO! DĚKUJEME!

Za spolek 2/4 Kamil Zeman – předseda, kamil.zeman@seznam.cz, 606 148 544

Číslo účtu – 162934383/0600 Moneta Money Bank

Členové spolku pracují na realizaci projektu bez nároku na odměnu.
www.spolek24.cz


Více o akci Houpačka 2019 na webu akce


e-mail na pořadatele: kamil.zeman@seznam.cz
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Travesti divoké kočky

Divadlo / jiný / Travesti show
KD Slavonice
14.11.2019 od 19:00 hod.

 

Miloš Meier ~ Drumming Syndrome

Hudba / koncert
Kulturní dům
14.11.2019 od 20:00 hod.

 

Toulky za poznáním - Etiopie

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
14.11.2019 od 18:00 hod.

 

Miloš Meier ~ Drumming Syndrome

Hudba / koncert / rock
Kulturní dům
14.11.2019 od 20:00 hod.