PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jan Hachran - Magický ornamentalismus


Výstava / vernisáž
Město: Bechyně

Datum: 05.02.2019 - 03.03.2019 od 19:00 hod.

Místo: Galerie 2+1

 
 

Projekt E-MOC-E a Kulturní dům Bechyně
srdečně zvou na výstavu JAN HACHRAN: MAGICKÝ ORNAMENTALISMUS

SLAVNOSTNÍ VERNISÁŽ PROBĚHNE 5. 2. 2019 OD 19.00 ZA ÚČASTI AUTORA

Výstava potrvá od 5. 2. 2019 do 3. 3. 2019 a lze ji navštívit v provozních dobách KD Bechyně.
Výstava probíhá v rámci kulturního projektu E-MOC-E

www.e-moc-e.cz
www.kulturnidum.cz
www.janhachran.cz

________________________________

Několik slov o autorovi:
Jan Hachran je samostatný mladý malíř a výtvarník, který díky svému studiu židovsko – křesťanské mystiky, evropské esoterické tradice a historie vkládá do současného umění nový směr – jeho cílem je vytvořit něco nového, krásného, tajemného, něco, co má v sobě mytologický příběh, a také něco, co člověka jako jednotlivce a tím i lidstvo jako celek, duchovně povznese. Můžete si vybrat jakékoliv jeho dílo – každé je originální svým pohledem na svět, ale zároveň v sobě každé nese poselstvím o tom něčem velikém, tajemném a duchovním, co nás všechny převyšuje. Jeho umění je novodobé, ale přeci jen zvláštní. Je spojené s moderním tiskem a využitím exklusivních materiálů, zejména zlaté fólie.

Jedinečné zpracování nabízí sérii různých obrazů, avšak téměř žádný není osamocen, ale je součástí většího cyklu jiných obrazů, které s ním však souvisí a zároveň jeho význam doplňují a povyšují. Díla jsou vedena v positivním duchu a dávají energii svým obdivovatelům, neboť platí jednoduchá teorie, že když do nějaké věci vložíte obrovské množství práce, času a energie, tak tato energie následně z díla vyzařuje pro jiné lidi, kteří ji potřebují. Jeho obrazy již mají své spokojené majitele u nás i v zahraničí, např. ve Švýcarsku. Získal i několik ocenění, například cenu mezinárodního výtvarného veletrhu Artfest a je členem Sdružení výtvarníků ČR.

Jan Hachran je také zakladatelem nového výtvarného stylu, který se nazývá magický ornamentalismus. Magie ornamentu, alchymie obrazu, mystická vize historie lidstva - těmito frázemi by se dala poměrně jednoduše a v kostce shrnout celková myšlenka tohoto směru. Nejde jen o stránku estetickou, ale i o tu duchovní a to nejen z hlediska příběhu obrazu, ale i z pohledu diváka, na něhož konkrétní dílo působí.


Více o akci Jan Hachran - Magický ornamentalismus na webu akce


e-mail na pořadatele: divadlo.produkce@gmail.com