PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Houpačka 2O18


Festival / charitativní-multižánrový festival
Město: Velešín

Datum: 18.08.2018 - 19.08.2018 od 13:00 hod.

Místo: fotbalové hřiště

Cena: 100-150, děti a ztp zdarma

 
 

Milí přátelé, houpačkáři a partneři


Spolek 2/4 ve spolupráci s vámi připravuje již 6. ročník charitativního a multižánrového festivalu „HOUPAČKA 2018...aneb my vám-vy nám“.
Letos se společně pohoupáme 18. srpna ve Velešíně v areálu fotbalového hřiště FC Velešín. Brány festivalu se pro vás otevřou ve 13.00 hod.
Je nepsaným pravidlem, že Houpačka každý rok představuje nový program ve kterém nabízí kulturní a společenské projekty minoritních žánrů pro široké spektrum veřejnosti.
Jinak tomu nebude ani letos! Nedílnou součástí festivalu je benefiční běh pro „Metoděje“, který vás dovede až k Houpačce, kde se budete moci vyřádit na řadě originálních atrakcí a soutěží, sledovat netradiční exhibice či workshopy a seznámit se s aktivitami neziskových organizací, které se snaží pomáhat druhým a užít si mnoho dalších překvapení. Samozřejmostí je napěchovaný hudební program na kterém se budete moci vlnit do rytmů těch nejlepších kapel, které nabízí tuzemská alternativní scéna
Jsme přesvědčeni, že společně prožijeme báječný den ve skvělé atmosféře. Už se na vás moc těšíme a nezapomeňte, že vaše účast pomáhá dobré věci :)

HOUPAČKA POMÁHÁ !
Již 6 let spolupracuje náš-váš festival se spolkem „METODĚJ“ (www.metodej.com) a společně se snaží finančně podpořit děti a jejich rodiny se vzácnou a závažnou metabolickou poruchou. Tato onemocnění jsou velmi často život ohrožující a zásadně omezující kvalitu života pacientů. Navíc jsou natolik specifická a vzácná, že pro ně nezbývá místo v „tabulkovém“ systému našeho sociálního systému a rodiny těchto dětí jsou nuceni hradit nákladné kompenzační pomůcky, léky apod sami a proto se Houpačka pokouší vytěžit finanční prostředky na jejich podporu.
V loňském roce se podařilo získat částku 81 163 kč, tentokrát na vzdělávací programy a od roku 2013 pak celkovou částku bezmála 360 000.-kč.
Po pečlivém zvážení jsme se pro tento rok rozhodli podpořit tyto konkrétní případy:
ONDRA TOMEČEK /12 let/ - Diagnóza: Glykogerióza 18. Nutnost celodenní péče..Při aktivitách limitován vývodem ze žaludku. Výtěžek z Houpačky by rodina použila na zakoupení spec. pomůcky jež by nahradila několikrát denně měřit gastrostomii. Ondra má rád stolní tenis a florbal + Foto

KAROLÍNA SEDLÁČKOVÁ /11 let/ - Diagnóza: GSD 1A od 2 měsíců. Častá hospitalizace. Karolínka má ráda angličtinu, hru na klávesy a ráda by se stala zvěrolékařkou. Výtěžek by byl použit na nákup domácí čističky vzduchu + FOTO

DAVID ŠVESTKA /6 let/ - Diagnóza: GSD 1A + porucha růstového hormonu a ukládání tuků + vysoká hladina laktátu. Dieta, strava a léky podávány sondou. Léčba nepříliš úspěšná. Selhávání orgánů. V současné době po transplantaci jater. Davídek je velký bojovník a rád by se stal docentem. Výtěžek by byl použit na nákup spec. hygienických pomůcek a na potřebnou potransplantační péči. + FOTO

TOMÁŠ MORÁVEK /26 let/ - Diagnóza: Glykogenóza 1A.Tomáš bude vzhledem ke svému věku netradičním příjemcem. Nicméně jeho záměr jak naložit s případným darem nám přijde neméně důležitý a myslíme si, že zaslouží stejnou pozornost. Tomáš by rád věnoval výtěžek formou poukázek na knihy, wellnes pobyty, masáže apod maminkám „vzácných“ dětí, které obětují sami sebe a naplno bojují o životy svých dětí. I my se domníváme, že si „Metodějské“ maminky zaslouží alespoň malou pozornost-ocenění a proto tuto aktivitu plně podporujeme. + FOTO

HOUPAČCE MÚŽETE POMOCI I VY !
Charitativní a multižánrový festival „HOUPAČKA 18...aneb my vám-vy nám“ se pokoušíme realizovat za co nejnižší náklady, ale i přesto se neobejdeme bez empatie, finanční a materiální pomoci partnerů a sympatizantů.
Pokud se rozhodnete podpořit tento projekt i vy, pomůžete tak zviditelnit menšinové umělecké žánry, ale hlavně přispějete ke zkvalitnění života „vzácných“ dětí a jejich rodin. Život je jako Houpačka a nikdy nemůžeme vědět kdy budeme potřebovat pomoc i my!

Rádi by jste finančně pomohli? Přispěli k obohacení programu, nebo máte jiný dotaz?
NEVÁHEJTE A KONTAKTUJTE NÁS! BEZ VÁS BY TO NEŠLO!
MNOHOKRÁT DĚKUJEME!
(Sponzorské smlouvy, bannery či umístění vašeho loga na propagačních materiálech jsou samozřejmostí)


Za spolek 2/4 Kamil Zeman-předseda
www.spolek24.cz
kamil.zeman@seznam.cz
606148544


Více o akci Houpačka 2O18 na webu akce


e-mail na pořadatele: kamil.zeman@seznam.cz
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Ztracený svět

Divadlo / divadelní představení
Otáčivé hlediště Český Krumlov
20.07.2019 od 14:00 hod.

 

25. mezinárodní festival dechových hudeb Kubešova Soběslav 2019

Hudba / festival / dechová hudba
náměstí Republiky
20.07.2019 - 21.07.2019 od 13:00 hod.
vícedenní akce

 

Shilpa Ray (USA)

Hudba / koncert / folk rock
Veselské pískovny
20.07.2019 od 20:00 hod.

 

Ztracený svět

Divadlo / zájezd na Otáčivé hlediště do Českého Krumlova
Otáčivé hlediště Český Krumlov
20.07.2019 od 16:00 hod.