PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vertigo


Hudba / koncert / jazz - alternative
Město: Tábor

Datum: 12.10.2017 od 19:00 hod.

Místo: DON Tábor

Cena: 200 Kč

 
 

Česko-slovenská kapela pohybující se již patnáct let na kvalitativní špičce soudobé české jazzové scény. Přináší neotřelou, originální, hudbu, která sice vzešla z jazzu, ale díky kreativnímu pojetí, totálním improvizacím a sofistikovaným kompozicím zasahuje až do soudobé vážné hudby. Díky neutuchajícímu entusiasmu a nesporným hudebním kvalitám a v konstantní cestě za novou formou, novým obsahem, novým zvukem a novým výrazem nemá Vertigo (nejen) na české hudební scéně konkurenci.

Vydali šest alb, získali tři hudební ceny, na čtyři další byli nominováni, včetně jejich aktuálního alba Nononononininini, které bylo nominováno na Zlatého Anděla v kategorii Jazz a Blues.

Závrať Vám přivodí syntéza osobitých projevů jednotlivých hráčů: saxofonisty Marcela Bárty, slovenského trumpetisty Oskara Töröka, který se představuje i v roli zpěváka, pianisty (též hráče na harmonium, klávesy a elektronického kolážisty) Vojtěcha Procházky, zpěvačky a violoncellistky Dorota Barová (známé z dua Tara Fuki), kontrabasisty Rastislava Uhríka a bubeníka Daniela Šoltise.


Více o akci Vertigo na webu akce


e-mail na pořadatele: propagace@divadlotabor.cz