PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vernisáž: Andreas Gajdošík - Take Away


Výstava
Město: Tábor

Datum: 24.08.2017 od 19:30 hod.

Místo: MP7

 
 

 Dovolujeme si Vás pozvat, na vernisáž Andrease Gajdošíka s názvem Take Away, která se uskuteční ve čtvrtek v 19:30 v prostorách MP7 Gallery v rámci multikulturního festivalu TRANSFORMA.

Take Away
Andreas Gajdošík
24. 8. - 24. 9.

Take Away je projektem o slovech, která by v přímém přenosu, novinách, ve škole, hospodě, na ulicích, náměstích i leckde jinde nejspíše vzbudila obecný nesouhlas a pohoršení. A která jsou přesto mezi námi. Vznáší se na sociálních sítích jako jemná oblaka, na nichž přeci vůbec nezáleží, která přeci nemají žádnou hodnotu ani dopad. Jsou přehlíženy a omlouvány s tím, že jsou jen krátkodobými zkraty, které se po pár pivech mohou stát každému z nás...

“Chtělo by to nového Hitlera. Všechny ty černý svině, co zaplavují Evropu, zplynovat.”

Ale co když jich je víc? V jakém množství, nebo snad momentě se obrací záblesky v ničivý diskurzivní požár, který nenávratně degraduje jedny na “ty druhé”? Můžeme být čelem této situaci opatrnými hasiči, nebo jsme odsouzeni pokaždé skončit jako “bonzující fízli”?

Take Away je souborem více než 300 trestních oznámení na uživatele, kteří mají pět a více potenciálně protizákonných komentářů na veřejně dostupných stránkách v rámci sociální sítě Facebook. Nejedná se o přímé a jasné zhodnocení, autorský či politický postoj, nýbrž o strojově generované, nedokonalé dokumenty, které až v rámci svého vystavení prochází etickým filtrem zúčastněných diváků.

Vyplnit-poslat, vzít-vyhodit i prostě jen odejít, to všechno jsou možnosti, které musí každý z nás v této konfrontaci zvážit jen sám za sebe.

Andreas Gajdošík studuje Ateliér Intermédií u Pavla Sterce na Fakultě výtvarných umění v Brně.Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
20.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce

 

Hubneme s rozumem

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
20.03.2019 - 05.06.2019
vícedenní akce

 

Kurz - Lucerna z pedigu

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
20.03.2019 od 18:00 hod.

 

Je úchvatná!

Divadlo
Divadlo Fráni Šrámka
20.03.2019 od 19:00 hod.