PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vernisáž: Andreas Gajdošík - Take Away


Výstava
Město: Tábor

Datum: 24.08.2017 od 19:30 hod.

Místo: MP7

 
 

 Dovolujeme si Vás pozvat, na vernisáž Andrease Gajdošíka s názvem Take Away, která se uskuteční ve čtvrtek v 19:30 v prostorách MP7 Gallery v rámci multikulturního festivalu TRANSFORMA.

Take Away
Andreas Gajdošík
24. 8. - 24. 9.

Take Away je projektem o slovech, která by v přímém přenosu, novinách, ve škole, hospodě, na ulicích, náměstích i leckde jinde nejspíše vzbudila obecný nesouhlas a pohoršení. A která jsou přesto mezi námi. Vznáší se na sociálních sítích jako jemná oblaka, na nichž přeci vůbec nezáleží, která přeci nemají žádnou hodnotu ani dopad. Jsou přehlíženy a omlouvány s tím, že jsou jen krátkodobými zkraty, které se po pár pivech mohou stát každému z nás...

“Chtělo by to nového Hitlera. Všechny ty černý svině, co zaplavují Evropu, zplynovat.”

Ale co když jich je víc? V jakém množství, nebo snad momentě se obrací záblesky v ničivý diskurzivní požár, který nenávratně degraduje jedny na “ty druhé”? Můžeme být čelem této situaci opatrnými hasiči, nebo jsme odsouzeni pokaždé skončit jako “bonzující fízli”?

Take Away je souborem více než 300 trestních oznámení na uživatele, kteří mají pět a více potenciálně protizákonných komentářů na veřejně dostupných stránkách v rámci sociální sítě Facebook. Nejedná se o přímé a jasné zhodnocení, autorský či politický postoj, nýbrž o strojově generované, nedokonalé dokumenty, které až v rámci svého vystavení prochází etickým filtrem zúčastněných diváků.

Vyplnit-poslat, vzít-vyhodit i prostě jen odejít, to všechno jsou možnosti, které musí každý z nás v této konfrontaci zvážit jen sám za sebe.

Andreas Gajdošík studuje Ateliér Intermédií u Pavla Sterce na Fakultě výtvarných umění v Brně.