PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Koncert pro divočinu Speciál aneb Silver Rocket Summer ŠUMAva


Hudba / koncert
Město: Prachatice

Datum: 02.09.2017 od 16:00 hod.

Místo: U Parádů - Frantoly

 
 

 VSTUPNÉ je jako obvykle jen dobro-VOLNÉ!!!! PROGRAM dramaturgicky tentokrát v režii SILVER ROCKET http://www.silver-rocket.org/


============ v sobotu (2.9.) zahrajou živě: ============
LETO • OR • Walden • KISS ME KOJAK • HORNÍ TOK • ARAN EPOCHAL • Nuly • LYSSA...

...samotný koncert s předchozí veřejnou debatou o Šumavě a divočině proběhnou od odpoledne sice "jen" v sobotu 2. 9., ovšem o den dříve = v pátek (1. 9.) od božího rána pro limitovaný počet vážných zájemců organizujeme tradiční srovnávací Exkurzi do NP Šumava a NP Bavorský les - více info, když kliknete na "Zobrazit další", čtěte níže v hlavním textu "SLOVO SILVER ROCKET", bod 5b dole...

DOPRAVA
BUS např. v pátek ideálně z Prachatic:
16.30 nebo 18.20 směr České Budějovice - 22 min do zastávky Mičovice/Frantoly, rozcestí (300 m od místa konání akce)

v sobotu ideálně z Českých Budějovic:
15:10 směr Prachatice - 55 min do zastávky Mičovice/Frantoly, rozcestí (300 m od místa konání akce)
----------------------------------------------
VLAK několik spojů denně - dvě zastávky z Prachatic do zastávky Rohanov, odtud pak pěšky přes Leptač a Jelemek a dále lesem po modré značce do Frantol (viz mapka: https://mapy.cz/s/1UKEr)
----------------------------------------------
AUTEM - dostatečný počet míst parkování zajištěno přímo v místě...
...dbejte však na šetrnost k životnímu prostředí a zvažte nejdříve, zda přece jen nemůžete vyrazit veřejnou dopravou a po vlastních...

NOCLEH
- vlastní stan s sebou!!! - pro stanování k dispozici prostorná louka; v místě je akci úměrné hygienicko-sociální zázemí (viz hospoda)...

OBČERSTVENÍ
- stánky s veganskými, vegetariánskými i masnými pochutinami
- HOSPODA

DĚKUJEME PŘEDEM ZA PODPORU, kterou budete nejlépe demonstrovat co nejhojnější účastí, a zároveň děkujeme za trpělivost s přísunem informací - celou akci připravujeme jako věc občanského názoru pouze ve volném čase a bez jediné koruny dotace jakéhokoliv druhu... a vstupné je jen dobro-VOLNÉ!

https://www.facebook.com/DIVOCINA.SUMAVA/events
https://www.facebook.com/DIVOCINA.SUMAVA/
===========================================

SLOVO SILVER ROCKET

Letos se tradiční podnik SRSS (obecně rozuměj Silver Rocket Summer Suma, letos tedy SILVER ROCKET SUMMER ŠUMAva) řízením osudu přesunul na poslední prázdninovej víkend, kterej připadá na úplnej začátek září. Doufáme, že to – společně s kapelama a dalším programem – přispěje k tomu, že necháte všeho, co zrovna budete dělat, a dorazíte. Upřímně řečeno, omlouvá jen smrt – a to bůhví jestli.

Tady máte v hrubejch rysech to důležitý, abyste mohli plánovat, těšit se, organizovat atd.

1. MÍSTO - Frantoly u Prachatic, bejvalej mlejn, nyní pension U Parádů (koukni: https://youtu.be/3ZQHKTfeu1w) – je to vlastně taková samota hned pod silnicí z Prachatic na Budějice a Krumlov, samotná ves Frantoly je o kus vejš hore protilehlom kopcom. Jsme přímo na Šumavě a hranice národního parku za bukem, příjemný prostředí mimo ruch civilizace... uvidíte. Každopádně na mapě je to přímo přesně TADY: https://mapy.cz/s/1UKIA. Nicméně místo je to, myslíme, s vynikající dopravní obslužností – viz info výše.

2. UBYTOVÁNÍ - K celý usedlosti patří velká louka, která vám bude k dispozici jako kemp. Můžete si podle libosti postavit stany, karavany, takový ty šestipokojový kouzlený stany jako v Harry Potterovi, který se vejdou do kapsy, můžete tam bivakovat. Tohle bude váš domov. Bude k dispozici i omezenej prostor pod improvizovanym přístřeškem, ale stany zkrátka doporučujeme vlastní, anebo, jak libo, dáte to pod širákem, to už je na vás... My budeme k dispozici, abysme vám pomohli najít místo, kde složit hlavu. Ale v zásadě počítejte se spaním venku, v přírodě – a vybavte se podle toho, neb na Šumavě bejvaj noci a hlavně rána chladný i o Svatojánský noci... Místem v nějakym pokoji přímo v penzionu vám sloužit bohužel nemůžeme – jeho kapacita není až tak velká, jak by se mohlo zdát, a ta je celá vyblokovaná pro účely produkce týhle z organizačního hlediska ne tak úplně nenáročný akce. Pardon.

3. JÍDLO A PITÍ - Bude toho, jako obvykle, dostatek. Hlady nezemřete, pár mozkovejch buněk tam taky rozhodně necháte.

4. HUDBA - Program je už od začátku léta zveřejněnej na http://www.silver-rocket.org/, resp. http://www.silver-rocket.org/koncerty/3794. V zásadě uslyšíte a uvidíte velmi reprezentativní průřez stájí Silver Rocket, okořeněnej tím nejlepším z okolních hvozdů a sklepení. Nebo jinak: starý známý ksichty a pár somráků navíc. Bude se hrát na dvou pódiích, jedno bude uvnitř budovy, druhý venku, ale pod střechou – takže nás nemůže nic zaskočit. Přesný časy, pořadí, rozpis atd. zveřejníme, až si tim všim budeme úplně jisti. Končit se bude nějak kolem půlnoci, co se bude pak dít u táboráku, je samosebou mimo naši kontrolu.

5. DALŠÍ PROGRAM - To nejzajímavější na konec. Jak víte, spojili jsme síly s lidma, který se už roky angažujou v dosti lítým boji o zachování aspoň kousku divoký přírody v národním parku Šumava a pořádaj KONCERTY PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU. V zásadě jde o to, jestli národní park bude skutečným národním parkem (čili místem, kde vládne příroda a člověk ji i její obyvatele respektuje), nebo kde zvítězí byznys, zabalenej do spousty keců. Nenechte se zmást: jedná se o velmi lákavý sousto, zájemců je hodně a jedna z bitev se vede o tzv. veřejný mínění. Parlament sice nedávno přijal zákon, kterej by mohl k zachování národního parku přispět, ale moloch si i tak nachází cesty, jak ho obejít – vyhráno rozhodně není.

Na letošním SRSS/Koncertu pro šumavskou divočinu chceme nabídnout to, čeho je vždycky nedostatek: informace a příležitost na vlastní oči pochopit, o co se jedná. Osobní zkušenost je osobní zkušenost.

5a. VEŘEJNÁ DEBATA
Konkrétně jde o dvě větší akce: veřejnou diskusi o situaci a budoucnosti NP Šumava (na kterou, jak doufáme, dorazej i místní obyvatelé, kterejch se to týká nejvíc) – složení diskutujících upřesníme, ale bude se jednat o lidi, který k tématu rozhodně mají co říct. A ano, zástupci developerů to nebudou. Tohle proběhne v sobotu odpoledne cca od čtyrech, ten čas upřesníme nebo potvrdíme.

Druhá věc je ještě zajímavější:

5b. EXKURZE
Poznávací průnik do NP Šumava a NP Bavorský les - o den dřív než je koncert, tedy na pátek (1.9.) nabízíme exkurzi s odbornym výkladem do Národního parku Šumava a (kvůli důležitýmu srovnání) do Národního parku Bavorský les na německý straně Šumavy. Jedná se o jedenapůldenní, hlavně pěší výlet na místa, který normálně neuvidíte, protože zavítáme i do prvních zón mimo turistický stezky. Exkurzi povede expert na lesy a divokou přírodu Jaromír Bláha z Hnutí DUHA, který touhle akcí podporujeme, navíc v doprovodu a s výkladem vždy jednoho z oficiálních strážců obou národních parků – jak českého v NPŠ, tak německého v NPBW. Určitě znáte kouzelnou moc slova: na něco se díváte, pak vám k tomu někdo něco řekne a vy uvidíte to, co by jinak zůstalo skrytý. Bude třeba si předem zarezervovat jedno z omezenýho počtu míst, dorazit do Frantol dřív, a to ideálně už ve čtvrtek (31.8.) navečer, pročež bude i možnost skupinovýho odjezdu dodávkama z Prahy či náběru po cestě (upřesníme), počítat se spaním a pobytem venku (a podle toho se vybavit) a připravit si pár stovek (max. tak pětikilo/šestikilo) na pokrytí výdajů spojenejch s exkurzí, to hlavně na dopravu po Šumavě a poplatky za vstupy do prvních zón. I základna pro exkurzi bude ve Frantolech, v pátek túra celodenní, v sobotu max. do tří odpoledne. Na koncert zkrátka samosebou budete zpátky. Na tu exkurzi se nám hlašte už teď formou soukromejch zpráv sem na FB profilu Divočina Šumava. Další detaily zájemcům přijdou na vyžádání.

à propos, exkurze má taky svoji extra facebookovou událost (event), kde to je celý přehledně a detailněji zrekapitulovaný: https://www.facebook.com/events/784007675094295/


Více o akci Koncert pro divočinu Speciál aneb Silver Rocket Summer ŠUMAva na webu akce