PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Město lidem, lidé městu 2017


Festival / hudba - divadlo - show - sport
Město: České Budějovice

Datum: 25.08.2017 - 26.08.2017 od 13:00 hod.

Místo: centrum města

Cena: 0

 
 

 Program festivalu najdete zde  www.bit.ly/PROGRAM-MĚSTO-LIDEM-2017

Další ročník pouličního festivalu Město lidem, lidé městu se blíží! Tento rok rozšiřuje festival své působení a to ke slepému rameni Malše, kde se pokusí vybudovat chill out zónu s první pop up městskou pláží v Českých Budějovicích. Krom opravdové pláže se můžete těšit na alko i nealko občerstvení, super muziku, výzdobu a hlavně lodičky, šlapadla, paddle boardy a lodní modely. Tradičně zapojené ulice - Krajinská, Česká, Piaristická a Piaristické náměstí letos poprvé doplní i Panská ulice a Hroznovka.

Jako každý rok se můžete těšit na program pro děti, modní přehlídky, sportovní atrakce, pouliční umělce, cirkus a hlavně spoustu kapel, koncertů, divadelních vystoupení, fireshow apod. Nebude chybět ani oblíbená Gastroparáda v České ulici, která letos nabídne i populární food tracky z různých koutů Čech.

Poprvé se bude letos během festivalu konat také Mint Fashion Market:

-> www.bit.ly/Mint-Fashion-Market-2017

Vyplníme ulice zelení, kulturou a uměním a otevřeme je Vám, abyste se v nich cítili co nejlépe.

Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice. Projekt je realizován v rámci dotačního programu Jihočeského kraje.


Více o akci Město lidem, lidé městu 2017 na webu akce
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.

 

DON živě | Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.