PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Cool v plotě


Festival / mezinárodní multižánrový festival
Město: Písek

Datum: 08.09.2017 - 10.09.2017 od 18:00 hod.

Místo: 8 pódií v centru města

Cena: 200/350 Kč

 
 

Mezinárodní festival jednoho umělce Cool v plotě letos proběhne 8. a 9. září v Písku.

Ve svých dosavadních sedmi ročnících představil na sto padesát umělců z více než třiceti zemí světa. Jeho jedinečná dramaturgie se výlučně zaměřuje na umělce, kteří tvoří samostatně. Převážně hudební program oscilující mezi mnohými žánry, jako jsou jazz, new folk, soul, elektronická, experimentální hudba, world music a dalšími, je doplněna o autorská čtení, video art či tanec. Letošní osmý ročník bude opět plný zajímavých vystoupení umělců z celého světa. Těšit se můžeme na zvuk violoncella, skotských dud, akustických i elektrických kytar, bicích nebo klasického koncertního křídla.

Elektronické projekty se budou střídat s čistě akustickými vystoupeními. Jména, na která se letos obzvláště těšíme jsou například čerstvý držitel žánrových cen Anděl, cen Vinyla a Apollo klavírista, elektronik a producent Dné, bigbeatová legenda Luboš Pospíšil, celosvětově respektovaný jazzman Emil Viklický, Rakušanka Mela – jedna z předních evropských hráček na již zmíněné cello, kultovní postava berlínské alternativní scény Mary Ocher, nebo producent elektronické hudby Španěl Monsieur Shwill.

Na sobotní večer se nám letos podařilo domluvit Christiana Prommera - hudebního producenta, skladatele, Dje, bubeníka a perkusionistu, člena mnohých skvělých hudebních uskupení jako je například Trüby Trio, nebo společný projekt s Peterem Kruderem Voom:Voom. Festival se odehrává na osmi pódiích v historickém centru města a přivádí své návštěvníky na tak krásná místa jako je nádvoří galerie Sladovna a s ním sousedící nádvoří Prácheňského muzea, koncertní síň Trojice, hradební gotický příkop nebo kávový klub Vykulená Sova.
Letos se festival zařadil do víkendového projektu nazvaného Písek září a tak si budou jeho návštěvníci ve volných chvílích moci prohlédnout nejkrásnější písecké památky a to i ty otevřené pouze u příležitosti Mezinárodního dne otevřených památek. Probíhat bude Neobyčejný festival loutkových divadel a běh po píseckých věžích.

Vstupenky jsou v předprodeji v kulturním domě a online na www.goout.cz . Těšíme se na vás! Více informací najdete na www.coolvplote.cz a na www.pisekzari.cz nebo na našem Facebooku. Máte-li chuť se Coolu v Plotě zúčastnit aktivně rádi se s vámi setkáme a domluvíme se na spolupráci.


Více o akci Cool v plotě na webu akce


e-mail na pořadatele: coolvplote@gmail.com