PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Naše Chutě 2017


Festival
Město: Tábor

Datum: 20.08.2017

Místo: Střelnice, Žižkova 249

 
 

 Čtvrtý ročník festivalu táborské gastronomie s názvem Naše chutě proběhne v neděli 20. 8. od 11:00 v prostorné zahradě restaurace Střelnice na starém městě v Táboře.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat jídla z 10 nejen táborských restaurací, která budou uvařena ze surovin od místních farmářů a výrobců. Mimo lokální účastníky se můžete těšit i na oblíbený Tamarind Tree a speciální Ukaž se! zónu, kde své pokrmy budou připravovat amatérské kuchařky a kuchaři.Dětský koutek bude připraven.

O hudbu se postarají DJ Mushroom, chybět nebude ani živá hudba.Smyslem festivalu Naše chutě je propagace táborských restaurací a jejich propojení s místními zemědělci a výrobci.

Ambiciózním cílem festivalu je redefinice táborské gastronomie, která by dle současných trendů měla být založena na kvalitních, čerstvých a lokálních surovinách. Pro děti je připraven dětský koutek.Těšte se na skvělá jídla, naturální vína, lokální pivo, cider a výběrovou kávu.


Více o akci Naše Chutě 2017 na webu akce
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.

 

DON živě | Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.