PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský triptych


Hudba / koncert / stará hudba
Město: Tábor

Datum: 27.07.2017 od 18:00 hod.

Místo: kostel Narození Panny Marie - nám. Mikuláše z Husi

 
 

 V Táboře se ve čtvrtek 27. 7. uskuteční další z trojice letních koncertů staré hudby v rámci cyklu Táborský triptych. S programem složeným z vokálních děl významných skladatelů evropské renesance, baroka i romantismu vystoupí soubor I Dilettanti pod vedením sbormistra Čeňka Svobody. Koncert se koná v kostele Narození Panny Marie v Táboře na nám. Mikuláše z Husi od 18 hod.

Cyklus Táborský triptych přináší každoročně ve třech letních podvečerech instrumentální i vokální díla období středověku, renesance, baroka a klasicismu. Umělci přednášejí skladby v tzv. poučené interpretaci s využitím znalostí o původních stylech a technikách. Posluchači tak mají možnost autentického hudebního prožitku doprovázeného inspirativním barokním interiérem a akustickými kvalitami kostela Narození Panny Marie v Táboře. Cyklus pořádá Husitské muzeum v Táboře, dramaturgem je interpret a hudební pedagog Jiří Sycha.

Vstupné v předprodeji 90 (snížené 60) Kč, na místě 120 (snížené 80) Kč. Předprodej v pokladně Husitského muzea v Táboře, Žižkovo nám. 1.