PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pusopis – výstava Báry Sedláčkové


Výstava
Město: Třeboň

Datum: 14.07.2017 - 06.08.2017 od 10:00 hod.

Místo: Dům Štěpánka Netolického

 
 

Těší nás, že vám letos v létě kromě Bratří v triku můžeme představit ještě jednu výjimečnou výstavu – Pusopis Báry Sedláčkové, která bude od 14. července do 6. srpna k vidění v přízemí Domu Štěpánka Netolického. Vernisáž výstavy, na kterou vás srdečně zveme, se uskuteční ve čtvrtek 13. července v 15:00.

Bára byla do tří let zcela zdravá, ale pak onemocněla neuropatií. Ruce a nohy jí ochably a může jimi jen trochu hýbat v oblasti kloubů. Postupně se po velkém úsilí rodiny i odborníků vzchopila natolik, že se udrží vsedě na invalidním vozíčku. Naučila se malovat pusou, a tak kolem sebe za pomoci štětců, fixů a pastelek vytváří jedinečný barevný svět stylem, kterému říká pusopis.

Bára měla už sedm samostatných výstav v Českých Budějovicích, Písku či Praze, každoročně maluje svůj vlastní kalendář a její obrázek se stal dokonce novoročenkou Hlavního města Prahy.
V druhé polovině července a na začátku srpna si její díla můžete prohlédnout každý den od 10:00 do 18:00 v přízemí Domu Štěpánka Netolického.
Více informací o Báře najdete zde: www.pusopis.cz


Více o akci Pusopis – výstava Báry Sedláčkové na webu akce


e-mail na pořadatele: dum.stepanka.netolickeho@mesto-trebon.cz