PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický Majáles 2017


Festival / studentský festival
Město: České Budějovice

Datum: 26.05.2017

Místo: České Budějovice

Cena: Vstup zdarma

 
 

Čtrnáctý ročník Budějovického Majálesu už klepe na dveře!

Necelé dva měsíce zbývají do slavnostního zahájení čtrnáctého ročníku neziskového a studentského Budějovického Majálesu! V letošním roce pořadatelé opět vsadili na slunečnou kartu posledního májového týdne, a tak v neděli 21.5.2017 obsadí na týden město studenti a ruku v ruce s nimi i bohatý a rozmanitý kulturní program, který v letošním roce ještě více dbá na pestrost pro všechny věkové kategorie obyvatel Českých Budějovic.

Důkazem rozmanitosti budiž skladba letošních hudebních headlinerů. Dojde totiž k návratu ke kořenům a po šesti letech Budějovický Majáles vypustí na páteční pódium přední české elektronické uskupení MIDI LIDI, které představí svou novinku Give masterpiece a chance, jenž se stala kritikou i fanoušky jednou z nejlépe hodnocených desek loňského roku.

Na druhou stranu majálesoví hudební dramaturgové nezlenivěli a až ze zamrzlého švédského kraje do Českých Budějovic přivezou prozatím před světem skrytého rappera se jménem Prop Dylan. Ten má na kontě přes sto živých vystoupení, několik demo verzí, freestyle rap battlů a také menší i větší tour, kterými se proslavil po celé Skandinávii.

Ze sousedního Německa k nám přijede v rámci projektu Stage Exchange s německým kulturním festivalem kontakt – Das Kulturfestival multiinstrumentalista splétající z kytar, laptopů i samplů náladovou taneční hudbu, The Micronaut. Za tuto možnost vděčíme Česko-německému fondu budoucnosti, v rámci Česko-německého kulturního jara 2017. Česko-německé kulturní jaro 2017 je přeshraniční kulturní iniciativa Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Goethe-Institutu v Praze, Česko-německého fondu budoucnosti a Českých center v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

Ani divadelní scéna letos nebude pozadu! Na prknech, která znamenají Budějovice, se předvede umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo, mezi jehož charakteristické znaky tvorby patří kladení důrazu na fyzické jednání na jevišti, experimentování s novými divadelními prostředky, snaha o propojování různých žánrů a hledání nových vizuálních podnětů. To jsou držitelé mezinárodních cen The Herald Angel Award, Oustanding Performance Award a Grand Prix Zdarzenia - Spitfire Company.

Další hvězdičkou letošního roku bude například Underground Comedy, skupina komiků, kteří jsou zároveň individualitami a svébytnými tvůrci. Budou vyprávět vtipy ostré jako pepřový sprej. Humor, který vás nenechá v klidu. Témata, o kterých se nemluví.

Snahou Budějovického Majálesu je ještě více otevřít festival pro celé město a všechny jeho obyvatele a nabídnout jim zážitky, které by jinak jen těžko poznávali. Letos se můžeme například těšit na program na střeše DK Metropol nebo oživení dnes již méně využívaného podchodu u českobudějovického nádraží.

Na druhou stranu pravidelní a věrní návštěvníci rozhodně nepřijdou o své každoroční jistoty, a tak se mohou těšit na vždy plné autokino, tentokrát v hlavní roli s filmem Big Lebowski, prosluněný skate contest, rodinné odpoledne na Sokolském ostrově nebo rozsáhlou spolupráci s Českým rozhlasem.Igor Kibrik


Více o akci Budějovický Majáles 2017 na webu akce


e-mail na pořadatele: igor.kibrik@budejovickymajales.cz
Návštěva gotického sálu Husitského muzea je do 28. října zdarma

Za několik dní dojde k uzavření gotického sálu staré táborské radnice. Ta se chystá na rozsáhlou rekonstrukci, která potrvá až do poloviny roku 2020. Husitské muzeum v Táboře proto nabízí do neděle 28. října, kdy provoz muzea končí, prohlídku gotického sálu návštěvníkům zdarma. Ti budou mít například poslední šanci prohlédnout si mimo jiné závěrečnou studii Václava Brožíka k obrazu Odsouzení Mistra Jana Husa (Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém). Monumentální dílo poputuje 31. října zpátky do depozitáře domovské Národní galerie v Praze. 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Spisovatelé do knihoven - Olina Stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.

 

Spisovatelé do knihoven - olina stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
městská knihovna veselí nad lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.

 

Čína

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
23.10.2018 od 18:00 hod.