PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sýček + Jakub Šimanský


Hudba / koncert / post-punk/psychedelic/krautrock
Město: Tábor

Datum: 11.05.2017 od 20:00 hod.

Místo: Pivnice u Zlatého LVA

Cena: 50+

 
 

SÝČEK (cz)

Sýček – českobudějovický klenot spjatý s labelem NAAB. Garážová kytarová clona rozkročená od post-punku po psychedelii a omamně vířící v krautrockovém opojení. Krása silných riffů a noisového blaha v jednom. A uvnitř toho všeho zachumlané, na kost osekané poetické výkřiky, napůl haiku, napůl indiánská poezie.

https://sekmusic1.bandcamp.com/releases
https://www.facebook.com/Syyccek/


JAKUB ŠIMANSKÝ (cz)

Jakub Šimanský – bubeník kapely Unna ve své sólové tvorbě hledá archetypy amerického primitivismu. Instrumentální vybrnkávání, vrstvená a reverbovaná pouť kovbojskou prérií, kde místo divokých přestřelek hraje prim intelektuální monolog.

https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/face-to-face-against-american-primitivism-in-eastern-europe-vol-i


Více o akci Sýček + Jakub Šimanský na webu akce


e-mail na pořadatele: petrabol.hatumoa@gmail.com
SMUTÉNKA: Do hudebního nebe odešel vangelis

 Ve věku 79 let odešel včera do hudebního ráje řecký skladatel Vangelis :( Jeho tvorba zahrnovala zejména filmovou hudbu, kterou všichni znají i z nejrůznějších amatérských i profesionálních sportovních klání i společenských a kulturních akcí. Připomeňme jeho skladby jako Chariots of Fire - Ohnivé vozy, 1492: Conquest of Paradise - Dobytí ráje, The Bounty, Blade Runner, Alexander - Alexandr Veliký, Mythodea či krásnou Hymn a další. Nedílnou součástí bylo i působení na rockové scéně, kdy založil skupinu Aphrodite's Child, jejichž skladbu Rain and Tears zná z rádií také každý posluchač, či spolupráce s Jonem Andersonem (např. skladba I'll Find My Way Home). Vangelis byl držitelem mnoha ocenění - Oscara za nejlepší hudbu, rytíř Řádu čestné legie, komandér Řádu umění a literatury (2017) aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat