PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Petr Poš: Pastviny


Výstava / vernisáž + křest knihy
Město: Želeč

Datum: 06.05.2017 od 18:00 hod.

Místo: Obrazárna Špejchar Želeč

 
 

V sobotu dne 6.května v 18.00 se v Obrazárně Špejchar Želeč otevře výstava díla výtvarníka Petra Poše. Zahájí ji maršál houslí, Pavel Eret, strhující skladbou - Niccolo Paganini, Už ve svém srdci necítím žár mládí. Při vernisáži proběhne křest knihy Pastviny Petra Poše s autogramiádou jeho potomků a bude promítnuto Pošovo Fimfárům dle předlohy Jana Wericha.


PETR POŠ, 1944—2015
Narodil se v rodině dramaturga a redaktorky. Vzdělával se na SUPŠ v Praze (1958—1962) a poté
vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (Ateliér filmové a televizní grafiky
u prof. Adolfa Hoffmeistera, 1962—1968). Absolvoval stáž na Královské akademii výtvarného umění
v Bruselu v roce 1982.
Pět let Obrazárny Špejchar Želeč - pět let nepřetržitého objevování pozoruhodných postav čs. výtvarného umění.SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrhám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrhám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Michal Hrůza a Kapela Hrůzy

Hudba / koncert / rock
Městské divadlo Český Krumlov
19.05.2022 od 19:30 hod.