PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Petr Poš: Pastviny


Výstava / vernisáž + křest knihy
Město: Želeč

Datum: 06.05.2017 od 18:00 hod.

Místo: Obrazárna Špejchar Želeč

 
 

V sobotu dne 6.května v 18.00 se v Obrazárně Špejchar Želeč otevře výstava díla výtvarníka Petra Poše. Zahájí ji maršál houslí, Pavel Eret, strhující skladbou - Niccolo Paganini, Už ve svém srdci necítím žár mládí. Při vernisáži proběhne křest knihy Pastviny Petra Poše s autogramiádou jeho potomků a bude promítnuto Pošovo Fimfárům dle předlohy Jana Wericha.


PETR POŠ, 1944—2015
Narodil se v rodině dramaturga a redaktorky. Vzdělával se na SUPŠ v Praze (1958—1962) a poté
vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (Ateliér filmové a televizní grafiky
u prof. Adolfa Hoffmeistera, 1962—1968). Absolvoval stáž na Královské akademii výtvarného umění
v Bruselu v roce 1982.
Pět let Obrazárny Špejchar Želeč - pět let nepřetržitého objevování pozoruhodných postav čs. výtvarného umění.Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DON živě | Jiří Sycha a Filip Dvořák

Hudba / koncert / folklór - barokní hudba - celtic
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.02.2021 od 19:00 hod.

 

Vratislav Kadlec: Hranice lesa.

Ostatní / setkání / beseda - čtení
Městská knihovna Tábor
25.02.2021 od 18:00 hod.