PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem


Ostatní / setkání / degustace
Město: Tábor

Datum: 27.04.2017 od 19:00 hod.

Místo: Vinotéka U Černého kocoura a zeleného stromu

Cena: 250

 
 

Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem se sklepmistrem Romanem Líbalem

Ve vínech z Lobkowiczkého zámeckého vinařství se odráží charakter nejsevernější české vinařské podoblasti. Typickými představiteli těchto minerálních a svěžích vín jsou Ryzlink rýnský, Müller Thurgau či Sylvánské zelené. Tradičně ceněna jsou i červená vína, která vyrábí metodou neřízeného kvašení v otevřených kádích a která následně zrají v dubových sudech – Pinot Noir, Svatovavřinecké či nová odrůda Fratava.

Roman Líbal měl na závěrečné přehlídce táborského festivalu vín stánek č. 2. Nešlo ho přehlédnout, jeho nadšení pro prezentaci roudnických vín bylo nezměrné. My jsme zde přechutnali 15 vín, z toho 5 podpultovek. Těmi jsme začali, osvěžující bylo frizzante z Fratavy, to nás jistě nemine. Ale co nás oslovilo nejvíce? Jednoznačně Pinot Noir 2014 výběr z hroznů a Svatovavřinecké 2014 výběr z hroznů, hned následovali 2 skvělé ryzlinky, jeden z roku 2013 kabinetní (za pár kaček) a druhý ukryt sám ve výtečném suchém sektu z roku 2013. To byly opravdu pecky. Ale pozadu nezůstal ani Müller Thurgau 2015 kabinentní, samozřejmě Fratava 2014 i Sylvánské zelené 2015 pozdní sběr… Má cenu pokračovat? Přijďte na tuto výjimečnou degustaci. 

Rezervace: L. Makovec 728 343 525Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DON živě | Jiří Sycha a Filip Dvořák

Hudba / koncert / folklór - barokní hudba - celtic
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.02.2021 od 19:00 hod.

 

Vratislav Kadlec: Hranice lesa.

Ostatní / setkání / beseda - čtení
Městská knihovna Tábor
25.02.2021 od 18:00 hod.