PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický Majáles 2017


Festival / studentský festival
Město: České Budějovice

Datum: 22.05.2017 - 26.05.2017

Místo: České Budějovice

Cena: Vstup zdarma

 
 

Čtrnáctý ročník Budějovického Majálesu už klepe na dveře!

Necelé dva měsíce zbývají do slavnostního zahájení čtrnáctého ročníku neziskového a studentského Budějovického Majálesu! V letošním roce pořadatelé opět vsadili na slunečnou kartu posledního májového týdne, a tak v neděli 21.5.2017 obsadí na týden město studenti a ruku v ruce s nimi i bohatý a rozmanitý kulturní program, který v letošním roce ještě více dbá na pestrost pro všechny věkové kategorie obyvatel Českých Budějovic.

Důkazem rozmanitosti budiž skladba letošních hudebních headlinerů. Dojde totiž k návratu ke kořenům a po šesti letech Budějovický Majáles vypustí na páteční pódium přední české elektronické uskupení MIDI LIDI, které představí svou novinku Give masterpiece a chance, jenž se stala kritikou i fanoušky jednou z nejlépe hodnocených desek loňského roku.

Na druhou stranu majálesoví hudební dramaturgové nezlenivěli a až ze zamrzlého švédského kraje do Českých Budějovic přivezou prozatím před světem skrytého rappera se jménem Prop Dylan. Ten má na kontě přes sto živých vystoupení, několik demo verzí, freestyle rap battlů a také menší i větší tour, kterými se proslavil po celé Skandinávii.

Ze sousedního Německa k nám přijede v rámci projektu Stage Exchange s německým kulturním festivalem kontakt – Das Kulturfestival multiinstrumentalista splétající z kytar, laptopů i samplů náladovou taneční hudbu, The Micronaut. Za tuto možnost vděčíme Česko-německému fondu budoucnosti, v rámci Česko-německého kulturního jara 2017. Česko-německé kulturní jaro 2017 je přeshraniční kulturní iniciativa Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Goethe-Institutu v Praze, Česko-německého fondu budoucnosti a Českých center v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

Ani divadelní scéna letos nebude pozadu! Na prknech, která znamenají Budějovice, se předvede umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo, mezi jehož charakteristické znaky tvorby patří kladení důrazu na fyzické jednání na jevišti, experimentování s novými divadelními prostředky, snaha o propojování různých žánrů a hledání nových vizuálních podnětů. To jsou držitelé mezinárodních cen The Herald Angel Award, Oustanding Performance Award a Grand Prix Zdarzenia - Spitfire Company.

Další hvězdičkou letošního roku bude například Underground Comedy, skupina komiků, kteří jsou zároveň individualitami a svébytnými tvůrci. Budou vyprávět vtipy ostré jako pepřový sprej. Humor, který vás nenechá v klidu. Témata, o kterých se nemluví.

Snahou Budějovického Majálesu je ještě více otevřít festival pro celé město a všechny jeho obyvatele a nabídnout jim zážitky, které by jinak jen těžko poznávali. Letos se můžeme například těšit na program na střeše DK Metropol nebo oživení dnes již méně využívaného podchodu u českobudějovického nádraží.

Na druhou stranu pravidelní a věrní návštěvníci rozhodně nepřijdou o své každoroční jistoty, a tak se mohou těšit na vždy plné autokino, tentokrát v hlavní roli s filmem Big Lebowski, prosluněný skate contest, rodinné odpoledne na Sokolském ostrově nebo rozsáhlou spolupráci s Českým rozhlasem.Igor Kibrik


Více o akci Budějovický Majáles 2017 na webu akce


e-mail na pořadatele: igor.kibrik@budejovickymajales.cz
SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrhám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrhám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Michal Hrůza a Kapela Hrůzy

Hudba / koncert / rock
Městské divadlo Český Krumlov
19.05.2022 od 19:30 hod.