PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mlčení bobříků


Divadlo / Totalitní horor :)
Město: Tábor

Datum: 19.04.2017 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Cena: 260, 230, 200 Kč

 
 

Studio Palmoffka Divadla pod Palmovkou Praha
Autor
Tomáš Dianiška

Režie
Jan Frič

Hrají
T. Dianiška, T. Dočkalová, J. Hušek, B. Kubátová

http://www.palmoffka.cz

Délka představení: 1 hodina 30 minut
Totalitní horor o nástrahách skautingu
Děsivě krutá i groteskní zároveň byla padesátá léta v Československu. Kdo byla Bedřiška Synková, skautským jménem Bejbina? Kolik nevinných lidí se stalo oběťmi monstrprocesů v roce 1954? Kolik z Vás si vybaví siluetu dívky sázející lípu zobrazené na československé jednokorunové minci? A kdo zná její skutečný příběh?
Pohnutý osud plný odvahy a bolesti v kontroverzním představení plném bizarností, jež se Vás hluboce dotkne svou syrovostí.
Tomáš Dianiška /1984/, autor, herec a muzikant původem z Bánské Bystrice, je duší punkové odnože libereckého Divadla F. X. Šaldy s názvem Divadlo F. X. Kalby. Na svém kontě má řadu autorských projektů (včetně spolupráce se známým A studiem Rubín), účinkuje v hip-hopové kapele a je členem hereckého souboru Divadla pod Palmovkou a jedním ze zakladatelů jeho Studia Palmoffka.

DIVADELNÍ SALÓN V D-KLUBU
Pokud máte chuť setkat se s tvůrci zhlédnutého představení, podělit se o vlastní prožitek, zeptat se autorů, herců či režiséra na jejich tvůrčí procesy či cokoli dalšího, máte možnost. Po každém představení sk. F máme pro Vás takové setkání v D-klubu připraveno!


Více o akci Mlčení bobříků na webu akce


e-mail na pořadatele: propagace@divadlotabor.cz
Návštěva gotického sálu Husitského muzea je do 28. října zdarma

Za několik dní dojde k uzavření gotického sálu staré táborské radnice. Ta se chystá na rozsáhlou rekonstrukci, která potrvá až do poloviny roku 2020. Husitské muzeum v Táboře proto nabízí do neděle 28. října, kdy provoz muzea končí, prohlídku gotického sálu návštěvníkům zdarma. Ti budou mít například poslední šanci prohlédnout si mimo jiné závěrečnou studii Václava Brožíka k obrazu Odsouzení Mistra Jana Husa (Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém). Monumentální dílo poputuje 31. října zpátky do depozitáře domovské Národní galerie v Praze. 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Spisovatelé do knihoven - Olina Stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.

 

Spisovatelé do knihoven - olina stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
městská knihovna veselí nad lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.

 

Čína

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
23.10.2018 od 18:00 hod.