PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lékařem proti své vůli


Divadlo / bláznivá komedie
Město: Tábor

Datum: 12.04.2017 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Cena: 180, 150, 120 Kč

 
 

Autor
Molière

Režie
Tomáš Dvořák

Hrají
P. Borovský, B. Josephová-Luňáková, B. Holý, R. Kroupar, J. Jelínek, M. Bartůšek, A. Ballayová, P. Vydarený, L. Válková-Lupínková a další.

http://www.divadloalfa.cz

Délka představení: 1 hodina
Bláznivě vděčná komedie francouzského barokního komediografa baví i po 350 letech od pařížské premiéry. Autor v ní vyšel z charakterů situací commedia dell´arte.
Jednoduchý děj si bere na mušku lékařské povolání, mastičkáře, šarlatány a v neposlední řadě i falešné a měšťanské způsoby. Hlavním hrdinou je obyčejný drvoštěp, který se na základě jistého nedorozumění stane doktorem, aniž by o tento post stál. Svou „medicinu“ uplatňuje v domě boháče při léčbě jeho dcery, která z nešťastné lásky „onemocněla“ němotou. Slíbí jí, že se bude moci provdat za toho, jehož miluje. Tím jí rozváže jazyk a stane se zázračným lékařem.
Činoherní představení plné zvratů, intrik, zmatků, omylů je zpestřeno loutkami – marionetami.


Více o akci Lékařem proti své vůli na webu akce


e-mail na pořadatele: propagace@divadlotabor.cz
SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.