PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


První březnové víkendy bude v píseckém hřebčinci rušno


Ostatní / jiný / přehlídka
Město: Písek

Datum: 04.03.2017 od 11:00 hod.

Místo: Zemský hřebčinec Písek

 
 

 Písecký hřebčinec zve širokou veřejnost do svého historického areálu na Jarní přehlídky plemenných koní. Netradičně se budou konat hned dvě. První v obvyklém termínu, tedy první březnovou sobotu a druhá hned týden na to.

Co pořadatele k takové inovaci vedlo, vysvětluje zástupkyně ředitele Zemského hřebčince Ing. Hana Štěrbová: „Jde o důsledek mimořádně vysokého zájmu návštěvníků o tuto akci. Minulý rok se jich sešlo tolik, že se do kryté haly, kde se přehlídka koná, už téměř nevešli. A tak jsme se především v zájmu jejich bezpečnosti rozhodli ještě jednu přehlídku přidat.“
Program obou akcí ale nebude stejný. První zaujme spíše laickou veřejnost a děti. Po úvodním zhruba hodinovém předvedení plemenných hřebců na ruce bude zahájen doprovodný program, ve kterém se diváckým ochozům představí koně v celé řadě atraktivních disciplín. K vidění budou mini koně v akci, různé druhy zápřeží, jezdecká čtverylka ZH Písek, vystoupení oddílu jízdní Policie ČR a další ukázky.


Více o akci První březnové víkendy bude v píseckém hřebčinci rušno na webu akce
Návštěva gotického sálu Husitského muzea je do 28. října zdarma

Za několik dní dojde k uzavření gotického sálu staré táborské radnice. Ta se chystá na rozsáhlou rekonstrukci, která potrvá až do poloviny roku 2020. Husitské muzeum v Táboře proto nabízí do neděle 28. října, kdy provoz muzea končí, prohlídku gotického sálu návštěvníkům zdarma. Ti budou mít například poslední šanci prohlédnout si mimo jiné závěrečnou studii Václava Brožíka k obrazu Odsouzení Mistra Jana Husa (Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém). Monumentální dílo poputuje 31. října zpátky do depozitáře domovské Národní galerie v Praze. 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Spisovatelé do knihoven - Olina Stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.

 

Spisovatelé do knihoven - olina stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
městská knihovna veselí nad lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.

 

Čína

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
23.10.2018 od 18:00 hod.