PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


MayFest 2017


Festival / hudba (alternativa, rock, punk, aj.)
Město: Bechyně

Datum: 20.05.2017 od 18:00 hod.

Místo: Kemp Cihelna

Cena: 200

 
 

line-up:


Povětroň (indie rock)

Povětroň je pražská kapela a hraje kytarový indie rock s anglickými texty a inspirovaný zvukem kapel jako Sebadoh, The Replacements, Pavement, Sonic Youth či Dinosaur jr. V roce 2007 postoupil Povětroň do finále soutěže kapel Skutečná liga a podílel se na CD kompilaci v Praze usídlených kapel "In the Service of Western Imperialism" (společně s Blaque Mummy, Zero King, The Tower of Dudes, The Sads aj. V roce 2009 vydal první CD s názvem Apples & Oranges, v roce 2012 mini-CD jménem Stories a natočil klip ke skladbě Back With You. Nové album je už několik let v přípravě.

Diskografie:
Apples&Oranges (2009)
Stories (2012)

Aktuální sestava:
Jakub Mihálik: kytara, zpěv, Lukáš Holoubek: baskytara, Honza Martinek: bicí, vokál
http://bandzone.cz/povetron

https://www.youtube.com/watch?v=4FGJMTt-xiE


Květy (alternativa, rock aj.)

brněnská kapela oceněná mnoha prestižními cenami – Vinyla, Anděl, Apollo. V červnu 2015 vyšlo jejich desáté CD „Miláček slunce“, kterým Květy oslavily patnáct let své existence a obdrželi za něj opět cenu Anděl v kategorii alternativní hudba. Poté se Květy rozhodli změnit zvuk celé kapely směrem více do elektroniky, což se nakonec neobešlo bez personálních změn. Do kapely přichází multiinstrumentalista Ondřej Kyas (známý též z kapely Mucha), aby se svými klávesami nahradil odchozího basistu Ondřeje Čecha a houslistu Alberta Nováka. V této nové sestavě Květy vystupují od září 2016.
Nenovější klip kapely Květy poslední ve staré sestavě:
https://youtu.be/bufcOFIUMoQ
více o Květech nawww.kapelakvety.cz


Mucha (femipunk)

Mucha je brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchové, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavující mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života. Kapela vydala tři alba a to Slováckou Epopej (2013) a Josefene (2014). Třetí album Nána vyšlo v listopadu 2016.
http://bandzone.cz/mucha


http://kempcihelna.cz/#


Více o akci MayFest 2017 na webu akce
Pokáč přiveze do Tábora show z O2 areny. Bude poslední v roce

 Oblíbený písničkář Pokáč přiveze do táborského Hotelu Palcát svou show, s níž vystoupil v naprosto plné pražské O2 areně, kde s ním jeho písničky zpívalo 14 tisíc lidí od dětí po dospělé. Koncert, který se uskuteční v pátek 7. října od 20 hodin, bude Pokáčovo posledním letošním vystoupení v České republice. Táborský festival vína, jídla a kultury tímto koncertem ukočí svůj 14. ročník. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji ZDE. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


senior bez nehod

Ostatní / divadelní přednáška
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
06.10.2022 od 13:00 hod.

 

Kurz korálkování

Ostatní / workshop / od 6 - 120 let
Dům kultury Milevsko
06.10.2022 od 16:00 hod.