PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


MayFest 2017


Festival / hudba (alternativa, rock, punk, aj.)
Město: Bechyně

Datum: 20.05.2017 od 18:00 hod.

Místo: Kemp Cihelna

Cena: 200

 
 

line-up:


Povětroň (indie rock)

Povětroň je pražská kapela a hraje kytarový indie rock s anglickými texty a inspirovaný zvukem kapel jako Sebadoh, The Replacements, Pavement, Sonic Youth či Dinosaur jr. V roce 2007 postoupil Povětroň do finále soutěže kapel Skutečná liga a podílel se na CD kompilaci v Praze usídlených kapel "In the Service of Western Imperialism" (společně s Blaque Mummy, Zero King, The Tower of Dudes, The Sads aj. V roce 2009 vydal první CD s názvem Apples & Oranges, v roce 2012 mini-CD jménem Stories a natočil klip ke skladbě Back With You. Nové album je už několik let v přípravě.

Diskografie:
Apples&Oranges (2009)
Stories (2012)

Aktuální sestava:
Jakub Mihálik: kytara, zpěv, Lukáš Holoubek: baskytara, Honza Martinek: bicí, vokál
http://bandzone.cz/povetron

https://www.youtube.com/watch?v=4FGJMTt-xiE


Květy (alternativa, rock aj.)

brněnská kapela oceněná mnoha prestižními cenami – Vinyla, Anděl, Apollo. V červnu 2015 vyšlo jejich desáté CD „Miláček slunce“, kterým Květy oslavily patnáct let své existence a obdrželi za něj opět cenu Anděl v kategorii alternativní hudba. Poté se Květy rozhodli změnit zvuk celé kapely směrem více do elektroniky, což se nakonec neobešlo bez personálních změn. Do kapely přichází multiinstrumentalista Ondřej Kyas (známý též z kapely Mucha), aby se svými klávesami nahradil odchozího basistu Ondřeje Čecha a houslistu Alberta Nováka. V této nové sestavě Květy vystupují od září 2016.
Nenovější klip kapely Květy poslední ve staré sestavě:
https://youtu.be/bufcOFIUMoQ
více o Květech nawww.kapelakvety.cz


Mucha (femipunk)

Mucha je brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchové, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavující mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života. Kapela vydala tři alba a to Slováckou Epopej (2013) a Josefene (2014). Třetí album Nána vyšlo v listopadu 2016.
http://bandzone.cz/mucha


http://kempcihelna.cz/#


Více o akci MayFest 2017 na webu akce
SMUTÉNKA: Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf.

 Ve věku 74 let ve čtvrtek 20. ledna zemřel americký zpěvák a herec Meat Loaf, Michael Lee Aday. Proslavilo ho zejména epesní, rockoperové album Bat Out Of Hell a následné Bat Out Of Hell II: Back Into Hell z roku 1993, z něhož pochází i I’d Do Anything For Love (But I Won’t Do That), za který byl zpěvák oceněn Grammy v kategorii Nejlepší sólový rockový pěvecký výkon. Známý byl i jako herec, a to z muzikálu Rocky Horror Picture Show, komedie Štvanci nebo Klubu rváčů. Na kontě měl nakonec 13 studiových alb a zahrál si v třicítce filmů.  (dap)

Milan Cais z Tata Bojs vyzdobí táborské divadlo

Dnes od 18 hodin se v Divadle Oskara Nedbala Tábor koná vernisáž instalace vizuálního umělce a hudebníka Milana Caise s názvem Skrytý talent. Po jejím odhalení ve foyer divadla bude následovat doprovodný hudební program v DON klubu. Vystoupí duo Jaromírr 99 (Kavka Band, Priezznitz, Alois Nebel...) a Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Kavka Band,...). Po nich afterparty s DJ Mardošou (Tata Bojs). Instalace bude ke zhlédnutí do konce června.  

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Večery S - Tomáš Průša trio, Pavla Marianová & Jan Janda, Blackjack

Hudba / koncert / folk&country
Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
21.01.2022 od 19:00 hod.

 

LOCOMOTIVE + NBF

Hudba / koncert
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
21.01.2022 od 20:00 hod.

 

Toxymoron D&B Madness w. OLIVAZ & BASSHEADZ

Hudba / dj / dnb
K2 klub
21.01.2022 od 20:00 hod.

 

Roman Dragoun & HIS ANGELS

Hudba / koncert / rock - funk
Pod Čarou
21.01.2022 od 20:00 hod.