PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


MayFest 2017


Festival / hudba (alternativa, rock, punk, aj.)
Město: Bechyně

Datum: 20.05.2017 od 18:00 hod.

Místo: Kemp Cihelna

Cena: 200

 
 

line-up:


Povětroň (indie rock)

Povětroň je pražská kapela a hraje kytarový indie rock s anglickými texty a inspirovaný zvukem kapel jako Sebadoh, The Replacements, Pavement, Sonic Youth či Dinosaur jr. V roce 2007 postoupil Povětroň do finále soutěže kapel Skutečná liga a podílel se na CD kompilaci v Praze usídlených kapel "In the Service of Western Imperialism" (společně s Blaque Mummy, Zero King, The Tower of Dudes, The Sads aj. V roce 2009 vydal první CD s názvem Apples & Oranges, v roce 2012 mini-CD jménem Stories a natočil klip ke skladbě Back With You. Nové album je už několik let v přípravě.

Diskografie:
Apples&Oranges (2009)
Stories (2012)

Aktuální sestava:
Jakub Mihálik: kytara, zpěv, Lukáš Holoubek: baskytara, Honza Martinek: bicí, vokál
http://bandzone.cz/povetron

https://www.youtube.com/watch?v=4FGJMTt-xiE


Květy (alternativa, rock aj.)

brněnská kapela oceněná mnoha prestižními cenami – Vinyla, Anděl, Apollo. V červnu 2015 vyšlo jejich desáté CD „Miláček slunce“, kterým Květy oslavily patnáct let své existence a obdrželi za něj opět cenu Anděl v kategorii alternativní hudba. Poté se Květy rozhodli změnit zvuk celé kapely směrem více do elektroniky, což se nakonec neobešlo bez personálních změn. Do kapely přichází multiinstrumentalista Ondřej Kyas (známý též z kapely Mucha), aby se svými klávesami nahradil odchozího basistu Ondřeje Čecha a houslistu Alberta Nováka. V této nové sestavě Květy vystupují od září 2016.
Nenovější klip kapely Květy poslední ve staré sestavě:
https://youtu.be/bufcOFIUMoQ
více o Květech nawww.kapelakvety.cz


Mucha (femipunk)

Mucha je brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchové, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavující mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života. Kapela vydala tři alba a to Slováckou Epopej (2013) a Josefene (2014). Třetí album Nána vyšlo v listopadu 2016.
http://bandzone.cz/mucha


http://kempcihelna.cz/#


Více o akci MayFest 2017 na webu akce
SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrhám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrhám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Michal Hrůza a Kapela Hrůzy

Hudba / koncert / rock
Městské divadlo Český Krumlov
19.05.2022 od 19:30 hod.