PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeské zvony


Ostatní / přednáška
Město: Tábor

Datum: 02.03.2017 od 18:00 hod.

Místo: Přednáškový sál Husitského muzea, Nám. Mikuláše z Husi

 
 

Domácí hospic Jordán a Husitské muzeum v Táboře
vás srdečně zvou na přednášku
JIHOČESKÉ ZVONY
v rámci nového cyklu „S hospicem o životě…“

Přednášející: Jan Kopřiva, Český Rozhlas
To nejzajímavější a nejcennější z rozhlasového cyklu „Hlasy jihočeských zvonů“,
který se vysílá již 10. rokem na stanici ČRo České Budějovice. Za tu dobu Jan Kopřiva navštívil přes 500 zvonic a zdokumentoval více než 1200 zvonů.

Čeká vás také:
- představení zvonů z různých hledisek – liturgického, historického, hudebního či výtvarného
- originální zvukové záznamy
- nahlédnutí do zvonařské dílny na jihu Čech
a další zajímavosti.

Speciálním hostem bude zvonař Michal Votruba z Myslkovic u Soběslavi.

Těšíme se na vás!


Více o akci Jihočeské zvony na webu akce


e-mail na pořadatele: lucia.koprivova@hospicjordan.cz
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat