PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


40 let zkušeností waldorfského pedagoga - Ueli Seiler


Ostatní / jiný / beseda
Město: Tábor

Datum: 19.02.2017 od 10:00 hod.

Místo: Dětský klub Janíček, Klokotská 116, Tábor

Cena: dobrovolné

 
 

 Švýcarský waldorfský pedagog se s námi v našem městě podělí o své životní zkušenosti při příležitosti založení Waldorfské základní školy Mistra Jana v Ratibořských Horách. Na toto výjimečné setkání zveme srdečně všechny, kdo se zajímají o výchovu ke svobodě, která je podstatou waldorfské školy a o její konkrétní obraz.

Ueli Seiler: sociální umělec žijící v harmonii s hvězdným světem. Pedagog, astrosof, bard a dlouholetý ředitel Domova a školy Schlössli Ins ve Švýcarsku. Jako vystavující umělec se zúčastnil interaktivní výstavy Orbis Pictus – Labyrint v Praze. Jeho tvorba byla zastoupena také na volném pokračování této výstavy s názvem Orbis Pictus aneb... PLAY v pražském Mánesu v roce 2010 a 2011. Zde zpřístupňoval fenomény barev: skleněný hranol (prizma) k pozorování barevného spektra světla, vytváření barevných stínů apod.

V češtině mu vyšly knihy Barvy: vidět – prožívat – rozumět (Wald Press, Praha, 2009) a Integrální nauka o hvězdách (Wald Press, Praha, 2010). Je držitelem ocenění WALD Press Award 2010 „za odvahu překonávat předsudky a dogmata při výchově mladých lidí ke svobodě a za celoživotní popularizaci waldorfské pedagogiky“. Je součástí sboru lektorů Akademie sociálního umění TABOR v Praze.Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.

 

DON živě | Bonsai č.3

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
26.02.2021 od 19:00 hod.