PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jedlící čokolády /Podzim 2016


Divadlo
Město: Tábor

Datum: 23.02.2017 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala, Tábor (velký sál)

 
 

 Autor
David Drábek

Režie
David Drábek

Hrají
I. Smečková Bencová, P. Tomicová, P. Štorková, J. Vápeník, J. Zapletal, M. Zavičár, Z. Valchařová-Poulová, J. Tvrdík, Z. Petrák

http://www.klicperovodivadlo.cz

Délka představení: 2 hodiny 45 minut
Pohádka, crazy komedie, romantické drama i terapeutický příběh. Příběh o uzdravení, vysvobození ze zakletí, odpuštění druhým i sobě a nalezení ztraceného.
Drábkovsky bizarní romantická komedie, na jejímž začátku je veliký smutek a veliká touha žít. Příběh tří sester je příběhem jedné rodiny, kde se něco stalo. Nejmladší Valérie trpí agorafobií a nebyla od smrti otce, který se zabil v šedesáti v autoškole, venku. Nejstarší Róza se projedla ke dvěma metrákům váhy a celé dny sleduje filmy. Prostřední Helenka, které zemřel dvouletý syn, jako jediná vydělává a řídí chod domu na předměstí. Otec ve své závěti odkáže Valérii svůj supermanský kostým, v němž anonymně zachraňoval lidské ztroskotance. Pomůže teď jeho vlastním dětem?
Vedle autorových hereckých múz se na jevišti objeví tři muži a několik psů, odkazy na Čechova, Almadóvara i Allena.


Více o akci Jedlící čokolády /Podzim 2016 na webu akce
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DON živě | Jiří Sycha a Filip Dvořák

Hudba / koncert / folklór - barokní hudba - celtic
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.02.2021 od 19:00 hod.

 

Vratislav Kadlec: Hranice lesa.

Ostatní / setkání / beseda - čtení
Městská knihovna Tábor
25.02.2021 od 18:00 hod.