PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Keltský večer: ASONANCE


Hudba / koncert
Město: Tábor

Datum: 14.02.2017 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala, Tábor (malý sál)

Cena: 190

 
 

 Keltský večer s matadory české folkové scény a uznávanými interprety irských a skotských balad, tanců a instrumentálních skladeb jako jsou reel, jig nebo hornpipe. Pod vedením Jana Laštovičky tato početná kapela vytváří bohatý a sytý zvuk.

Kromě vícehlasých harmonií a tradičních českých folkových nástrojů uslyšíte také nástroje typické pro ostrovní folk: zejména irské loketní dudy, svislý irský buben bodhrán, strunný nástroj buzuki a irské flétny. Pestrost repertoáru čerpá ze čtyřicetileté historie skupiny a lidové ostrovní skladby zazní v tradičním pojetí i v novodobé interpretaci.


Více o akci Keltský večer: ASONANCE na webu akce
Smuténka: Ve věku nedožitých 60 let zemřel Coolio

 Ve věku 59 let zemřel americký rapper Coolio. Hudebník se prosadil zejména hitem Gangsta's Paradise, za nějž získal cenu Grammy a který zněl filmem Nebezpečné myšlenky. Podle Cooliova manažera Jareze Poseyho by mohlo jít o infarkt. Coolio byl 90. letech jednou z největších osobností hiphopové scény. Jako herec se objevil např. ve filmech Batman a Robin (1997), Jak dobýt Hollywood (1997), Skousni to! (2001), Dracula 3000 (2004) či v seriálech Sabrina – mladá čarodějnice, Chůva k pohledání, Joey, Čarodějky a Futurama, kde nadaboval postavu Kwanzaabota. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat