PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Acoustic Christmas V.


Hudba / koncert
Město: Strakonice

Datum: 23.12.2016 od 19:30 hod.

Místo: Křemelka music bar

 
 

 Rok se s rokem sešel. Opět. Vánoce jsou za dveřmi. Opět. To znamená jedno - Už pátý (!) PŘEDVÁNOČNÍ AKUSTICKÝ VEČER, který navazuje na ty krásné čtyři minulé. Stejně jako vždycky to bude den před Štědrým dnem, tedy v pátek 23.12. Přijďte si užít předvánoční čas s místními hudebníky a jejich skladbami v klidné akustické podobě s vánoční atmosférou. Čekají vás speciální akustické sety připravené jen pro tento výjimečný večer.

Letos vystoupí následující umělci/kapely:

čutací meruna - tentokrát ve složení Štěpán, Ondřej a Vojta
glasses up - Pepé a Tomík
moon&doe - nepřejí si být jmenováni...
guitars & voices - Štěpán, Ondřej a pěvečtí hosté Hanka, Silva, Síma, Honza, Martin s Fandou a možná ještě další...

Vstup za páďo, aby bylo na alkohol pro kapely.Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DON živě | Jiří Sycha a Filip Dvořák

Hudba / koncert / folklór - barokní hudba - celtic
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.02.2021 od 19:00 hod.

 

Vratislav Kadlec: Hranice lesa.

Ostatní / setkání / beseda - čtení
Městská knihovna Tábor
25.02.2021 od 18:00 hod.