PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kreutzerova sonáta


Divadlo / hra o lásce a zradě
Město: Tábor

Datum: 14.01.2017 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Cena: 290, 260, 230 Kč

 
 

Jihočeské divadlo České Budějovice/ činohra

Autor
Lev Nikolajevič Tolstoj
Režie
Lukáš Brutovský
Hrají
T. Drápela, P. Oubram, M. Vykus, T. Vítů

http://www.jihoceskedivadlo.cz

Délka představení: 1 hodina 15 minut
Láska je cit, kterým dáváte přednost jednomu nebo jedné před všemi ostatními. Jak dlouhé to má trvání? Někdy léta, častěji jsou to jen měsíce… pouhé týdny, dny, hodiny.
Scénický kvartet pro trojici mužů a jednu ženu, kteří na pozadí rekonstrukce kriminálního činu rozvíjí vášnivou analýzu mužsko-ženských vztahů, je divadelní adaptací Tolstého sexuální novely z roku 1890, která byla pro svou skandálnost soudně pronásledována. Je zpovědí muže, který zabil svoji ženu a svůj čin považuje za přirozené vyústění manželského soužití.
V Jihočeském divadle povídku o kruté žárlivosti, která bortí manželství, nastudoval v české premiéře mladý talentovaný slovenský režisér.


Více o akci Kreutzerova sonáta na webu akce


e-mail na pořadatele: drdakova@divadlotabor.cz
SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.