PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Garderobiér


Divadlo / tragédie / komedie
Město: Tábor

Datum: 10.12.2016 od 19:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala, Tábor

 
 

 Divadlo Bez zábradlí

Autor: Ronald Harwood

Režie: Karel Heřmánek
Hrají: K. Heřmánek, J. Carda, B. Kodetová, D. Syslová, E. Josefíková, Z. Dušek, K. Heřmánek jr./ M. Kubačák
Tragikomedie z divadelního prostředí situovaná do času 2. světové války (1942), kdy na Londýn dopadaly bomby nacistické Luftwaffe.
Je příběhem o lesku a bídě divadla, o vztahu dvou lidí, které spojila láska k Thálii – despotického divadelníka, ředitele kočovné společnosti, který svádí boj nejen sám se sebou a okolím, ale i s rolí Shakespearova Krále Leara, a věrného, oddaného garderobiéra, který mu pomáhá sehrát jeho poslední velkou roli.
Hra je poctou divadlu, herectví i všem lidem v zákulisí a zároveň poklonou samotnému Shakespearovi. Proto její uvedení přijměte i jako příspěvek k letošnímu 400. výročí úmrtí světového dramatika.

SMUTÉNKA: Zemřel výtvarník Václav Johanus

 Ve věku 76 let zemřel v pátek 23. února jihočeský výtvarník Václav Johanus. Karikaturista a ilustrátor byl známý nejen svým působením v časopisech jako Dikobraz, Mladý svět, Stadion, Sluníčko, Květy, Reportér, Ekonom nebo Hospodářských novinách, ale i jako majitel budějovické Galerie Hrozen a pořadatel stovek výstav. Od přelomu 60. a 70. let se věnoval také grafice a rozměrnějším temperovým i akrylovým formátům obrazů. Kreslený humor byl však jeho srdeční záležitostí. Václav Johanus ilustroval na třicet knižních titulů. Uspořádal přes 90 samostatných výstav, účastnil se více než 220 výstav společných. Je zastoupen v českých a zahraničních sbírkách. Za karikaturu, grafiku, hračky a plakáty získal mnohá ocenění. Je členem Sdružení Bienále Brno a Asociace jihočeských výtvarníků. Poslední rozloučení se uskuteční 4. března v Českých Budějovicích. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Plachetnicí do Antarktidy

Ostatní / setkání / beseda - Čajovna Na stezce
kino Nadějkov
02.03.2024 od 17:00 hod.

 

Králičí hop - kvalifikace na ME

Ostatní / setkání / soutěž
Hala Mír
02.03.2024 od 08:00 hod.

 

Vytrvalostní běh

Sport / jiný
Hobby centrum
02.03.2024 od 10:00 hod.

 

Dhogh

Hudba / dj
Žižkárna
02.03.2024 od 20:00 hod.