PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Snowden


Kino / film / akční
Město: Písek

Datum: 08.12.2016 od 20:00 hod.

Místo: Kino Portyč, Písek

Cena: 90

 
 

 Špión. Hacker. Zrádce. Hrdina.

Životopisný film o Edwardovi Snowdenovi, informátorovi, ktorý novinárom poskytol dokumenty o sledovacích aktivitách americkej NSA či britskej GCH. Uvedomil si totiž, že je súčasťou mašinérie, ktorá spôsobuje viac škody než osohu priamym porušovaním základných práv. Materiály, ktoré zverejnil, naznačujú, že americké tajné služby vo veľkom meradle monitorujú servery globálnych firiem (Facebook, Google, Microsoft, Apple alebo Yahoo). Kvôli zverejneniu týchto informácií čelí Snowden (Joseph Gordon-Levitt) trestnému stíhaniu zo strany americkej vlády.

Cieľom filmu je poodhaliť motivácie, zámery a okolnosti Snowdenovho rozhodnutia dokumenty zverejniť a ohroziť tak budúcnosť seba i svojich blízkych. Zobrazuje aj proces, pri ktorom skutok jedného človeka dokáže pohnúť svetom médií, politiky i občianskej spoločnosti.


Více o akci Snowden na webu akce


SMUTÉNKA: Zemřel "Maxík" Daniel Vali

 V noci z pátku 12. na sobotu 13. dubna zemřel ve věku 53 let hudebník Daniel Vali z uskupení Maxim Turbulenc. Příčinou úmrtí je zřejmě selhání srdce. Vali byl nejdéle sloužícím "Maxíkem", tedy uskupení, které hrálo lidové a zlidovělé písničky v diskotékovém pojetí, např. Jede jede mašinka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Rozptýlení / Barcarole

Divadlo
Městské divadlo, Horní 2, 381 01
15.04.2024 od 19:30 hod.