PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Bonsai č.3 - křest desky + oslava 18 let


Hudba / koncert / folk
Město: České Budějovice

Datum: 18.11.2016 od 19:30 hod.

Místo: Menza Jihočeské univerzity

 
 

Bude to malý krok v životě lidstva, ale milník v životě bonsajním. Den D nastane v pátek 18. listopadu 2016. S naší kapelou Bonsai č.3 pokřtíme nové CD Z dlouhých poutí, ze kterého se tučně radujeme. Start je v 19.30. Dorazí i většina hostů, kteří nám desku pomáhali šperkovat. Zvučit a svítit bude Karel Dřínek, dorazí i autor bookletu, sochař Michal Trpák, ten přislíbil, že sál zajímavě dozdobí. Je to teprve naše druhá „řadová” deska, pročež si to hodláme užít. Je nám ctí, že album pokřtí Karel Stralczynský, bratr Františka Stralczynského, klíčové osobnosti původní Bonsaie.

Stejně velkým milníkem je pro Bonsai č.3 fakt, že koncem podzimu oslaví 18. narozeniny. Budeme plnoletí! Na oslavu přijedou a přiletí (z Anglie a dalších cizokrajů) skoro všichni, kteří naši rostlinu pomáhali za ty roky zalévat. Všechny tři zpěvačky, obě cellistky, čtyři kytaristé včetně Mauglího z Epydemye a lucemburského Jiříka, oba moravští bongisté, všichni tři basáci. Chceme zahrát co nejvíc písniček, které jsme za těch 18 let zpívali a které jsme ještě nezapomněli. Prolnou se všechny čtyři sestavy Bonsaie, v jeden moment zahrají na menzovních kachličkách tři violoncella naráz. Ve finále zazpívá dohromady 20 lidí, možná i víc.

Navíc se některým z nás splnil sen a křest bude v Menze Jihočeské univerzity. Tam, v jejím přízemí, jsme koncem milenia začínali, pořádali domácí koncerty, chodili pro povolenky za šéfkou menzy paní Mouchovou, po koncertech vraceli na stoly ubrusy, slánky, umělé kytky a nosili židle na jejich původní značky. Prostě takové symbolické a nostalgické retro.

Koncertem ovšem křtění a slavení 18 let neskončí. Přesuneme se potom společně se všemi z vás, kdož budou chtít, do nově otevřeného studentského klubu, kde velí kamarád Míla. Ten slíbil, že můžeme hrát, zpívat, popíjet, klábosit, vzpomínat, plánovat a dělat kravál až do kuropění. Budeme moc rádi, když si s sebou vezmete hudební nástroje a přispějete k tomu, aby se na tento večírek nikdy nezapomnělo.

Projděte se s námi prstem po souhvězdí, mrkněte za oponu ráje a zažijte velkej nával na křižovatkách míjení…

Vstupenky za 150 korun se budou prodávat v Českých Budějovicích každý všední den od 8.00 do 16.30 v přízemí redakce regionálního Deníku, v místě, kde sídlí podatelna řádkové inzerce. Náměstí Přemysla Otakara II. 8/5, ve vstupu do pasáže k Media karaoke baru, na pravé straně. Přespolním vstupenky rádi pošleme domů po převedení platby na kapelní účet. Předprodej skončí 16. listopadu, na místě budou vstupenky stát 200 korun. Zvláštní znamení: kapacita Menzy JU není nafukovací:)

STRUČNĚ:

- Křest CD a oslava 18 let
- České Budějovice, Menza JU, 18. listopadu
- Start v 19.30
- Vstup: Předprodej 150 Kč / Na místě 200 Kč
- Událost na FB: https://www.facebook.com/Bonsai-%C4%8D3-80486670987/notifications/Smuténka: Zemřel bubeník Citronu, Radim Pařízek

V úterý 2. března zemřel frontman a bubeník legendární metalové kapely Citron Radim Pařízek. Kapela uvedla, že Radim podlehl komplikacím, které byly spjaty s jeho nedávnou operací. "Radim Pařízek byl mužem s mimořádně širokým profesním i osobním záběrem zájmů. Jako hudebník a lídr rockové legendy Citron dobyl nejvyšší mety. Legendární metalová kapela pod jeho taktovkou absolvovala úspěšné turné po Evropě i Spojených státech, prodala více než milion desek a v roce 1987 získala Zlatého slavíka. Radimovo metalové srdce tepe dále. Neméně úspěšný byl též v oblasti mediálního podnikání, jíž se věnoval od roku 1998, kdy založil Radio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku. Čas samozřejmě pokračuje dál, stejně jako všechny jeho další mediální a telekomunikační aktivity včetně multiplexů. Věříme, že pod jeho patronátem bude jeho byznys i nadále vzkvétat. Úspěchy slavil krom dalšího i na poli závodního jachtingu, kde získal řadu cenných kovů i na mezinárodní scéně. Radim se k životu vždy stavěl čelem a nikdy se nezastavil před žádnou překážkou. Žádná meta pro něj nebyla nedosažitelná. Zůstává s námi dál," napsala kapela Citron. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nemocnice na pokraji zkázy

Ostatní / travesti show
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.03.2021 od 19:00 hod.