PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vzpomínka na oběti holocaustu


Ostatní / setkání / koncert
Město: Třeboň

Datum: 09.11.2016 od 18:00 hod.

Místo: Dům Stěpánka Netolického, Třebon

Cena: 150/koncert

 
 

 Ve středu 9. listopadu 2016 v 18 hodin položíme květiny a zapálíme svíčky u Kamenů zmizelých na Masarykově náměstí v Třeboni. Při pietním aktu vzpomeneme na nešťastné osudy bratrů Karla, Viktora a Felixe Metzlových, před jejichž domem byly v roce 2010 pamětní kameny instalovány, aby navždy kolemjdoucím připomínaly oběti holocaustu a nacistického režimu. Vzpomínkovou akci doplní umělecká recitace účastníků přehlídky Třeboň poetická. Vystoupí Dagmar Franková, Zbyněk Mrvík, Anna Novotná a Vladimír Soldán.

Od 19 hodin si pak v Domě Štěpánka Netolického vychutnáme nezapomenutelnou atmosféru večera, kde ožije kouzlo jazyka jidiš. Večerem nás provede herečka a zpěvačka Hana Frejková se skupinou Jidiš VE TŘECH.
Při poslechu písní si vybavíme momenty, pocity i situace, které se dotýkají každého z nás. Vyprávějí o lidských radostech a strastech s ironií, vtipem, ale i nostalgií. Hana Frejková provází koncert židovskými rčeními, vtipy a také nám umožní pochopit některé výrazy tohoto ojedinělého jazyka.

Vstupenky na koncert lze zakoupit v Turistickém informačním centru nebo na www.itrebon.cz.
Kapacita sálu 55 míst.Pokáč přiveze do Tábora show z O2 areny. Bude poslední v roce

 Oblíbený písničkář Pokáč přiveze do táborského Hotelu Palcát svou show, s níž vystoupil v naprosto plné pražské O2 areně, kde s ním jeho písničky zpívalo 14 tisíc lidí od dětí po dospělé. Koncert, který se uskuteční v pátek 7. října od 20 hodin, bude Pokáčovo posledním letošním vystoupení v České republice. Táborský festival vína, jídla a kultury tímto koncertem ukočí svůj 14. ročník. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji ZDE. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


senior bez nehod

Ostatní / divadelní přednáška
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
06.10.2022 od 13:00 hod.

 

Kurz korálkování

Ostatní / workshop / od 6 - 120 let
Dům kultury Milevsko
06.10.2022 od 16:00 hod.