PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Výlov rybníka Svět


Ostatní
Město: Třeboň

Datum: 21.11.2016 - 24.11.2016 od 07:00 hod.

Místo: rybník Svět, Třeboň

Cena: zdarma

 
 

 Nenechte si ujít neopakovatelnou atmosféru výlovu jednoho z největších jihočeských rybníků a přijeďte se podívat. Kromě pozorování rybářů při práci vás na hrázi rybníků bude čekat občerstvení.
Čeká vás zvlášť bohatá nabídka rozmanitých pochoutek ze sladkovodních ryb, ale u rybníka Svět nebudou chybět ani „nerybí“ speciality - třeboňské pivo a znovínské víno. Samozřejmostí je v Třeboni také prodej živých ryb.

A kdy je nejlepší k rybníku vyrazit? Rybáři obvykle zahajují práci brzy z rána, obvykle v 7 hodin. Desítky postav v gumových pláštích a vysokých botách za ranních mlh roztáhnou sítě a vydají se do studeného bahna na tzv. první zátah. Během dne, většinou v rozmezí 10 až 13 hodin se provádí druhý zátah, záleží však na velikosti prvního zátahu, množství ryb a také na počasí.

Rybáři upozorňují, že z technických důvodů může dojít ke změně plánovaného výlovu nebo ke zkrácení doby výlovu.

SMUTÉNKA: Zemřel výtvarník Václav Johanus

 Ve věku 76 let zemřel v pátek 23. února jihočeský výtvarník Václav Johanus. Karikaturista a ilustrátor byl známý nejen svým působením v časopisech jako Dikobraz, Mladý svět, Stadion, Sluníčko, Květy, Reportér, Ekonom nebo Hospodářských novinách, ale i jako majitel budějovické Galerie Hrozen a pořadatel stovek výstav. Od přelomu 60. a 70. let se věnoval také grafice a rozměrnějším temperovým i akrylovým formátům obrazů. Kreslený humor byl však jeho srdeční záležitostí. Václav Johanus ilustroval na třicet knižních titulů. Uspořádal přes 90 samostatných výstav, účastnil se více než 220 výstav společných. Je zastoupen v českých a zahraničních sbírkách. Za karikaturu, grafiku, hračky a plakáty získal mnohá ocenění. Je členem Sdružení Bienále Brno a Asociace jihočeských výtvarníků. Poslední rozloučení se uskuteční 4. března v Českých Budějovicích. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Plachetnicí do Antarktidy

Ostatní / setkání / beseda - Čajovna Na stezce
kino Nadějkov
02.03.2024 od 17:00 hod.

 

Dhogh

Hudba / dj
Žižkárna
02.03.2024 od 20:00 hod.

 

 

RAEGO: 10 let spolu tour

Hudba / koncert
K2
02.03.2024 od 18:00 hod.