PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


TRANSFORMA: VÝSTAVA SYMPOZIA v Trafostanici


Výstava / výstava, vernisáž, sympozium, současné umění, umělci, art
Město: Tábor

Datum: 26.07.2016 - 31.07.2016 od 13:00 hod.

Místo: TRAFOSTANICE - UL. DOBROVSKÉHO

 
 

Navštivte výstavu sympozia současných umělců, kteří po dobu konání festivalu TRANSFORMA 14. - 24.7. 2016, vytvářeli svá umělecká díla v Třebelicích u Bechyně.
Tématem a předmětem zkoumání jim bylo téma: transforma, čímž vznikla různorodá interpretace tohoto obrodného prvku, který si každý přebral svým osobitým způsobem a abstrahoval jej do nejrůznějších podob. Tyto přesahy se překrývají od malby, kresbu, koláž, sochu, procesuální malby až po světelnou instalaci.

Vystavující:
Martin Bosák
Richard Janeček
Lukáš Kalivoda
Jakub Novotný
Vojtěch Pollák
Pavel Primas
Jiří Straka

Galerii Trafostanice najdete v ulici Dobrovského, hned u Jordána.
Otevírací doba je od 13:00 - 20:00

www.transforma.cz


Více o akci TRANSFORMA: VÝSTAVA SYMPOZIA v Trafostanici na webu akce


e-mail na pořadatele: info@transforma.cz
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DON živě | Jiří Sycha a Filip Dvořák

Hudba / koncert / folklór - barokní hudba - celtic
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.02.2021 od 19:00 hod.

 

Vratislav Kadlec: Hranice lesa.

Ostatní / setkání / beseda - čtení
Městská knihovna Tábor
25.02.2021 od 18:00 hod.