PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Scéna pod nebem: Divadlo Víti Marčíka


Divadlo
Město: Český Krumlov

Datum: 22.07.2016 od 20:00 hod.

Místo: Klášter klarisek

 
 

 Letní festival "Scéna pod nebem"
DIVADLO VÍTI MARČÍKA "Labyrint světa"
Klášter klarisek

Nová inscenace vzniká po několikaletém hledání odvahy a drzosti zpracovat, zdramatizovat knihu Jan Ámose Komenského – Labyrint světa a ráj srdce. V roce 2010 recitoval V. Marčík Labyrint světa k varhanní skladbě Petra Ebena a tato zkušenost ho přivedla k definitivnímu rozhodnutí zdramatizovat toto dílo.
Představení vyprávěné za pomoci loutek a kulisy, která je obrazem labyrintu.

Všudybud a Mámení provázejí Víťu Marčíka labyrintem světa, aby nakonec nalezl ráj ve vlastním srdci.
Jedna velká krabice a spousta kufrů. Co se v nich asi skrývá? Mnoho příběhů a zážitků, přitom jen jeden herec. Víťa Marčík žije každým momentem, aby publiku sdělil své poselství.
Náročné téma zaobalené do úžasné vyčerpávající performance. Pohled na svět skrze velké křivé brýle a stále visící oprátka na krku. Energické hudební doprovody.
Po dlouhé pouti složitým labyrintem světa nacházíme ráj, avšak uvězněný za mřížemi. Na samém dně, kde je uschováno jeho srdce, leží železná klec. Zdá se, že je uzamčena visacím zámkem, ale zdání klame. Tou pravou příčinou uzavřenosti srdce je naše rozhodnutí a my sami. Tma v našem nitru nás dokáže oslepit a i ticho uvnitř dokáže řvát. Odpověď hledejme každý sám v sobě.
Scénář: na motivy Jan Ámose Komenského upravil Vítězslav Marčík
Režije, hudba, hraje: Vítězslav Marčík
Scéna a loutky: Eva Marčíková, Vítězslav Marčík, Pavel Krejčí

Infromace pro návštěvníky
Vstupné: 110 Kč dospělí
60 Kč děti do 15 let, studenti, důchodci a ZTP
Vstupenky je možné rezervovat na čísle 725 554 705, na emailové adrese: rezervace@divadlock.cz či zakoupit přímo před představením v Návštěvnickém centru, Klášterní dvůr 97 Český Krumlov.