PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Járy Cimrmana - Afrika aneb Češi mezi lidožravci


Divadlo / komedie
Město: Milevsko

Datum: 08.09.2016 od 19:00 hod.

Místo: Dům kultury Milevsko

Cena: 450 a 400 Kč

 
 

Hrají: Dr. Emil Žába: Zdeněk Svěrák; Cyril Metoděj: Petr Brukner nebo Miloň Čepelka; Baron Ludwig von Úvaly u Prahy: Bořivoj Penc nebo Jaroslav Weigel; Bohuslav Puchmajer: Jan Hraběta nebo Genadij Rumlena; Náčelník Líná Huba: Marek Šimon; Uku: Václav Kotek nebo Marek Šimon; Lele: Robert Bárta nebo Petr Reidinger
Hra Afrika je, jak již podtitul naznačuje, o výpravě českých cestovatelů do nitra Afriky.

Výpravu vede dr. Emil Žába, na palubě s ním cestuje misionář Cyril Metoděj, mecenáš výpravy baron Ludwig von Úvaly u Prahy a řidič vzducholodi Bohuslav Puchmajer. Poté, co přistanou do Afriky, se snaží navázat přátelský vztah s tamním kmenem černochů albínů. Náčelník Líná Huba (nazýván také Holé Neštěstí) a jeho poskoci Uku a Lele je přijmou nejprve velmi vlídně, naučí se česky a přijmou jejich dary. Nicméně posléze se rozhodnou je sníst. Českou výpravu zachrání, že si domorodci oblíbili básně J. V. Sládka. Nabídnou jim, že když je nesnědí, vezmou je s sebou do Čech a umožní jim setkat se s J. V. Sládkem. Přistoupí na to, odlétají a v Praze dojde ke slíbenému setkání.


Předprodej vstupenek bude zahájen 18. 7. na www.milevskem.cz, DK Milevsko, Infocentrum Milevsko a Milevské kino.


Více o akci Divadlo Járy Cimrmana - Afrika aneb Češi mezi lidožravci na webu akce


e-mail na pořadatele: kortanova@milevskem.cz
The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


The Gangnails + Garage Rattlesnakes

Hudba / koncert / punk - rock - rock´n´roll
MC Orion Tábor
04.02.2023 od 19:30 hod.

 

Fousatej Hat

Hudba / koncert
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
04.02.2023 od 20:00 hod.

 

Kurz - Kabelka bez jehlic a nití

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
04.02.2023 od 16:00 hod.

 

Pink floyd Tribute

Hudba / koncert / rock
Univerzita
04.02.2023 od 20:00 hod.