PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Bitva na Winterbergu VI.


Festival / středověká slavnost
Město: Vimperk

Datum: 06.08.2016 od 13:00 hod.

Místo: Zámek Vimperk

Cena: 80 Kč, děti do 125 cm zdarma

 
 

První srpnový víkend ve Vimperku patří tradičně šermířům. Ani letos nebude chybět ojedinělý ročník Bitvy na Winterbergu, kam se sjedou rytíři z nejrůznějších koutů Čech, ale také ze Slovenska. Zámecké arkády ožijí již po šesté historickým životem, a to šestého srpna roku 2016. Magické datum se samo nabídlo k podtitulu Ve znamení Ďábla.
Zámecké zahrady se pro návštěvníky otevřou od 13:00 hodin a slavnostní zahájení proběhne o hodinu později. K tanci a poslechu zahraje již známá středověká kapela Subulcus. Šermířské skupiny předvedou svá scénická vystoupení a vrcholem celého odpoledne bude pořádná bitva s dramatickým dějem. Nebude chybět sokolník a návštěvníci si budou moci prohlédnout i mimo vystoupení také šermířské tábořiště. V podvečer se představí naši přátelé ze Slovenska a předvedou středověké mučící praktiky. Pozor! Poteče i krev!

Vrcholem ďábelského ročníku bude nový pokus o rekord. Před třemi lety jsme se zapsali do české knihy rekordů s největším počtem plivačů ohně na jednom místě. Zámecké zahrady tenkrát v jeden moment osvítilo 65 plamenů. Letos chystáme rekord v nejdelší ohňové show, na které se společně s námi boudou podílet další skupiny. Těšíme se na viděnou uprostřed léta na zámku ve Vimperku!


Více o akci Bitva na Winterbergu VI. na webu akce


e-mail na pořadatele: Miskakk@seznam.cz
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Listopadové malování - pro děti

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
27.11.2021 od 09:30 hod.

 

Crayfish + Geoděti + Jiná místa

Hudba / koncert / alternative - slow rock
Bečvárna
27.11.2021 od 19:00 hod.

 

Pavel Lohonka Žalman & spol

Hudba / koncert / folk
Univerzita Tábor
27.11.2021 od 19:00 hod.

 

Rozsvícení Vánočního stromu

Ostatní / setkání
Náměstí T.G. Masaryka
27.11.2021 od 14:00 hod.