PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lasse Mathiessen & The Band (Den)


Hudba / koncert / indie folk
Město: Tábor

Datum: 28.06.2016 od 19:30 hod.

Místo: Střelnice

 
 

 Lasse Matthiessen (DK/DE)
Dánský zpěvák a písničkář žijící střídavě v Berlíně a v Kodani.

Hudební tvorba Lasse Matthiessena v sobě spojuje přímočarost, nadčasovost a upřímnost Amerikou ovlivněného folku a indie, s delikátností, trpělivostí a krásou současné Skandinávské hudby.

Dynamický hlas Lasse Matthiessena, který se ladně pohybuje mezi intimitou a nezkrotnou silou, doplněný laskavou moudrostí a hlubokou až temnou krásou jeho textů, činí Lasseho jak s kapelou, tak bez ní, unikátní osobností současné nezávislé hudební sféry.

V Německu Lasse Matthiessen již zdaleka není neznámým jménem.
Dán, který se narodil a vyrůstal v Kodani, žijící v současné době v Berlíně, ne jen že svými koncerty v Německé celostátní televizi, kanálu ZDF, či vystupováním jako předskokan před Annou Calvi a dalšími velkými německými jmény jako jsou např. Clueso či Ingo Pohlmann přesvědčil a nadchnul publikum v celém Německu a Rakousku, ale také získal vynikající koncertní recenze a vynikající recenze alb od jedněch z největších německých médií jaké jsou Stern.de, Rolling Stone Magazine, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Zeit and Süddeutsche Zeitung. ap.Poslední album Lasse Matthiessena bylo velmi pozitivně přijato v Německu a prezentováno v MTV, Stern.de (album týdne) a VIVA.
Lasse Matthiessen se narodil a byl vychován v Kodani, v Dánsku, kde mu jazzový klavír jeho otce zněl v uších.. Hudba jej vždy doprovázela. Zavedla jej do nesčetného množství ulic a pódií po celém světě. Roky hledání jej ne jen propojily s mnohými hudebníky, ale také jej propojily s jeho vlastní tvorbou.

Lasse Matthiessen vydal 4 alba, koncertoval na turné v Německu, Rakousku, Polsku, Švýcarsku, Francii, Španělsku, Norku a Dánsku. Vystupuje sólově, ale také společně s čtyřčlennou kapelou, která se skládá ze dvou kytar, kontrabasu, bicích a vokálů.Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Zamilovaný Shakespeare

Divadlo / romantický a zábavný příběh
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
20.03.2019 od 19:00 hod.

 

vandráci

Ostatní / setkání / Cestopisný večer spojený s povídáním.
Hotel Palcát, 9. května 2471, 390 02 Tábor
20.03.2019 od 19:00 hod.

 

Psychotalks: Jak jsem se stal (NE)závislým

Ostatní / setkání / beseda
Studentský klub Kampa Studentská 1824/29, České Budějovice 2, 370 05 České Budějovice
20.03.2019 od 18:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
20.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce