PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Tábor mobilem


Výstava / vernisáž
Město: Tábor

Datum: 06.07.2016 od 17:00 hod.

Místo: Vodárenská věž

 
 

 Výstava fotografií pořízených mobilním telefonem, které zároveň byly v mobilním telefonu za pomoci četných aplikací editovány, Tábor mobilem, se koná v jihočeském Táboře v galerii Vodárenská věž v období od 6. do 31. července 2016. Autorem je Adam Kos, šéfredaktor webu iPhonefoto.cz.

Téměř každý dnes nosí ve svém mobilním telefonu více či méně kvalitní fotoaparát a minimálně nějakou momentku s ním čas od času pořídí. Tato výstava má za cíl ukázat, že i když optika mobilních telefonů (zatím) nedosahuje kvalit zrcadlovek, s dostatkem invence lze i z této fotografie vykouzlit zajímavé a poutavé snímky právě za pomoci mobilních aplikací.

Výstava, jejíž autorem je šéfredaktor webu iPhonefoto.cz Adam Kos, startuje ve středu 6. července a potrvá až do posledního dne v měsíci. Výstava je uskutečněna ve Vodárenské věži galerii města Tábor, od kterého dostala tato výstava podporu. Slavnostní vernisáž proběhne ve vinotéce U černého kocoura a zeleného stromu naproti galerii v den zahájení výstavy, a to v 17:00. Fotografie pro tuto výstavu zhotovil FOTOFAST.

O výstavě:

Trend dnešní fotografie je jasný. Od těžkých a nevzhledných krabic přecházíme ke štíhlým placičkám, které nosíme neustále při sobě a dokumentujeme jimi nejen život náš, ale i těch kolem nás. Jak říká jeden z prvních propagátorů mobilní fotografie Chase Jarvis:

„Nejlepší fotoaparát je ten, který máte vždy u sebe.“

Já s ním naprosto souhlasím. Nezáleží totiž na tom, čím fotografii pořídíte, ale jaká atmosféra z ní na vás dýchne, jaké ve vás vyvolá pocity právě dle toho, jaký rukopis jí vtisknete. Já svůj rukopis mám a onen moment zachycuji právě svým mobilním telefonem.


Více o akci Tábor mobilem na webu akce
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Čechomor - 30 let

Hudba / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.12.2018 od 19:00 hod.

 

Čechomor - 30 let

Hudba / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.12.2018 od 19:00 hod.

 

Farářka Sandra Silná

Ostatní / setkání / beseda
Jednota
19.12.2018 od 19:00 hod.

 

I umírání může být krásné... ale jak na to?

Ostatní / přednáška
Studentská 1824/29, České Budějovice 2, 370 05 České Budějovice
19.12.2018 od 18:00 hod.