PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jet8 ve Velbloudu


Hudba / koncert / hc - punk
Město: České Budějovice

Datum: 17.06.2016 od 20:30 hod.

Místo: Velbloud

 
 

Vycházejí z kořenů HC a punku, ale jdou si vlastní cestou. Jet8 z Prahy jsou našlapaná mašina, která své kvality potvrdila již na nejedné prestižní akci či na studiových nahrávkách. Ostatně o těchto frajerech vědí i fanoušci za hranicemi, kde kapela několikrát zařádila. Nyní se zaměří na jižní Čechy. 17. června zapaří v českobudějovickém klubu Velbloud. Společnost jim budou dělat neméně rozdivočené partičky – Hovno pankáči a Jablko znetvořené lidským faktorem.

Jet8 mají rádi punk, core, skaty a D.I.Y. přístup k muzice. Hráli v Rakousku, Francii, Španělsku či třeba Anglii. Mají na kontě povedené desky jako Think First či Off We Go. Poslední fošna Music Industry Sucks vyšla vloni v listopadu.

Jihočeské krajské město budou reprezentovat Hovno pankáči, kteří svůj styl pojmenovali shit-punk. To mluví za vše! Ostatně ani název Jablko znetvořené lidským faktorem nezní příliš romanticky. Ska-punková formace pochází z Písku a o energii nemá na svých koncertech nouzi. Prostě ideální punková kombinace, která by vám neměla uniknout. Akce startuje ve 20.30 hodin.Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DON živě | Jiří Sycha a Filip Dvořák

Hudba / koncert / folklór - barokní hudba - celtic
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.02.2021 od 19:00 hod.

 

Vratislav Kadlec: Hranice lesa.

Ostatní / setkání / beseda - čtení
Městská knihovna Tábor
25.02.2021 od 18:00 hod.