PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Borůvkobraní


Festival / Slavnosti města Borovany oděné do borůvkového kabátu
Město: Borovany

Datum: 09.07.2016 - 10.07.2016 od 10:00 hod.

Místo: Areál kláštera, 373 12 Borovany

Cena: ZÁKLADNÍ 100 Kč, SNÍŽENÉ 50 Kč

 
 

Bývalý klášter s nádvořím a přilehlými zahradami se 9. a 10. 7. 2016 již podvanácté oblékne do modrého, aby opět přivítal návštěvníky oblíbeného gastronomicko-kulturního festivalu Borůvkobraní.

A na co se návštěvníci mohou těšit? Jako tradičně například na soutěž v pojídání borůvkových knedlíků O krále borůvkových knedlíků, na mistrovství světa v chytání borůvek do úst za jednu minutu, rady borůvkového zahradníka ohledně pěstování zahradních borůvek v borůvkové zahradě, na jarmark s nepřeberným množstvím krásných výrobků a na ochutnání všemožných dobrot nejen z borůvkové kuchařky. Všichni se jistě dobře pobaví u sledování novinky letošního ročníku - borůvkové výtvarné show, během které budeme fandit výtvarníkům, z nichž každý se pokusí v 30 minutách vytvořit velkoplošný obraz na téma „modrá je dobrá“ za pomoci barev, žahouru, rukou i nohou.

Nezapomínáme ani na malé návštěvníky a jejich rodiče! Nově bude malé pódium v parku a okolní prostor na trávě pod stromy určen hlavně pro ně. Zde děti čeká největší vyžití - dětské rukodělné dílničky, hry kapra Jakuba Borůvkáře, historické kolotoče, nová soutěž ve sběru borůvek na čas, živé Člověče, nezlob se a jízda na dřevěném koníkovi (upoutávka na celodenní akci na závěr prázdnin Bitva o Slamburk). Na malém pódiu v parku jsou pro děti připraveny pohádky, žonglérské kousky kejklířů, vystoupení klauna, bubnování na drumbeny nebo diskotéka pro nejmenší.

Těšit se můžete také na bohatý kulturní program na hlavním pódiu v tzv. Stodole. Sobota je věnována vystoupením folklórních souborů z různých částí České republiky a lidové kuchyni, večer pak vystoupí skupina Circus problem a The Greens. V neděli se na pódiu vystřídají kapely nejrůznějších žánrů zaměřené na všechny věkové kategorie a celou akci zakončí večerní koncert revivalové kapely skupiny U2.

Velmi se na vás těšíme!


Více o akci Borůvkobraní na webu akce


e-mail na pořadatele: info@borovany-cb.cz