PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jistebnický guláš - přehlídka ochotnických divadel


Festival / přehlídka ochotnických divadel
Město: Jistebnice

Datum: 05.06.2016 od 18:00 hod.

Místo: Kulturní dům Jistebnice

Cena: Permanentka 150 Kč; Jednotlivé

 
 

Jistebnický guláš již počtvrté

3. až 5. června 2016 se bude konat již čtvrtý ročník tradiční přehlídky ochotnických divadel Jistebnický guláš, kterou pořádá Ochotnický soubor FORBÍNA z.s. Jistebnice. Místem konání celé akce bude střídavě sál Kulturního domu a dvůr Hospůdky Na Hradě v Jistebnici.

„Rádi bychom ukázali, že za kvalitním kulturním zážitkem nemusíme nikam daleko, ochotníci mají co nabídnout…Navíc je i pro nás prima sejít se s členy ostatních souborů, s kterými máme díky lásce k divadlu mnoho společného.“ dodává hlavní organizátorka Zuzana Dlouhá.

Divadelní přehlídku zahájí v pátek v 18:00 Divadelní spolek Fikar z Nadějkova komedií Holka odjinud. Ve 21:00 bude následovat autorská hra o tom, zda už je v Čechách nejhůře, s názvem Ať žijí husité z dílny Divadla Kapota z Tábora.

V sobotu dopoledne si přijdou na své nejmladší diváci, jelikož pro ně bude v Hospůdce Na Hradě od 10:00 připraveno zábavné tvoření,,s pohádkou“, v rámci něhož se budou vyrábět divadelní kulisy a loutky k pohádce, kterou si pak i sehrají. V 15:00 v KD zahraje divadelní spolek Voživot z Mladé Vožice svou úspěšnou hru Jak se nezbláznit. Dalším sobotním chodem Jistebnického guláše od 19:00 bude tradiční Cimrmanovská hra Dlouhý, široký a krátkozraký divadelního souboru Dražičtí komedianti z Dražic.

V neděli dopoledne bude opět ponechán prostor dětským divákům, pro něž v Hospůdce Na Hradě v 10:30 sehraje Studio dell´Arte známou pohádku O šípkové Růžence. Divadelní soubor Oujezdáček předvede od 16:00 v KD povedené představení Ecce homo homolka a celou divadelní přehlídku v 19:00 zakončí v Hospůdce Na Hradě divadelní spolek BDS Lužnice představením Ani za milion!
Forbína zve: ,,Přijďte si pro svoji porci Jistebnického divadelního guláše. Dobře si pochutnáte“.


Více o akci Jistebnický guláš - přehlídka ochotnických divadel na webu akce


e-mail na pořadatele: dlouha.zuza@seznam.cz
The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Úvod do flamenca - taneční seminář

Ostatní / workshop / Taneční seminář
Taneční sál Čechova 1 České Budějovice
28.01.2023 od 10:00 hod.

 

Zaklínačský ples: Večírek u Vegelbudů

Hudba / jiný
Střelnice
28.01.2023 od 18:00 hod.

 

Winter hockey days 2023

Sport / hokej / turnaj hvězd i hobbíků
Kluziště Planá nad Lužnicí
28.01.2023 - 29.01.2023 od 08:00 hod.
vícedenní akce