PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hovory o nás (Halík, Kolář, Tabery, Šesták)


Ostatní / setkání / beseda - imigrace - náboženství
Město: České Budějovice

Datum: 15.06.2016 od 18:00 hod.

Místo: Jihočeské divadlo / Balet, Činohra, Loutkohra, Opera

 
 

 Blíží se Česká republika opět k rozcestí mezi Západem a Východem? Co jsou vlastně západní hodnoty? A jak reagovat na obavy a nejistoty velké části české i evropské společnosti?

Na tyto otázky budou hledat odpověď účastníci veřejného debatního setkání, které se uskuteční ve středu 15. června
v 18 hodin v Jihočeském divadle.

Pozvání k debatě přijali
kněz a filozof Tomáš Halík,
bývalý velvyslanec v USA či Rusku Petr Kolář
a šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery.
Večerem bude provázet senátor Jiří Šesták.


Vstupenky si zájemci mohou pořídit prostřednictvím rezervačního portálu cbsystem.cz nebo na telefonu 386 356 925. Vstupné činí 50 Kč, studenti zaplatí 30 Kč.

Debatu pořádá Iniciativa pro Evropské hodnoty ve spolupráci s Ateliérem 3D Jihočeského divadla.Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat