PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hobby Art - Vernisáž


Výstava
Město: Sezimovo Ústí

Datum: 07.06.2016 od 18:00 hod.

Místo: Galerie Spektrum

 
 

HOBBY ART je výstava deseti amatérských autorů. Pravidelně navštěvují výtvarné dílny pro dospělé v DDM Tábor. Můžete zde vidět rozmanité zpracování kresebných studií, zátiší, maleb podle předlohy, volné malby. Tato nesourodá skupina má přeci jen něco společného a to radost a nadšení z výtvarné tvorby. Výtvarná díla vznikla pod vedením Mgr. Veroniky Peštové Vlkové.
Výstava je přístupná od 8. do 30. června 2016 a od 1. do 30. září 2016.

Výstavy jsou přístupné v době konání kulturních akcí MSKS včetně promítání filmů (vstup hlavním vchodem) nebo po domluvě v kanceláři předprodeje.Více o akci Hobby Art - Vernisáž na webu akce


e-mail na pořadatele: kultura1@sezimovo-usti.cz
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat